Archív noviniek: 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014

 

Blíži sa koniec roka a je tu opäť čas obzrieť sa a zhodntiť jeho priebeh. Bol to dlhý rok a vlastne úplne prvý bez našej Granny Sandyčky, čo bolo dosť ťažké. Napriek osamelejšiemu bytu bez toho malého šidla, sme sa snažili stratu Tarke vynahradiť a chodila s nami všade kam mohla. Užívala si dovolenku v Pieninách, navštevovali sme mesto kde si užila zmrzlinku, ale aj les kde sa vybehala, veľakrát aj za srnkami :) Užívala si plávanie, dornovku a shiatsu masáže, čo jej tíško závidím aj ja :D Žiaľ 7 rokov športovania si zrejme zobralo nejakú daň a Tarka pomerne dlho krívala na prednú packu a ani rtg vyšetrenia nič neukázali. Dopujeme ju Colafitom a šetríme, čo sa ukázalo ako prospešné a Tarka po celom roku môže opäť behať hodiny za loptičkou a nevidno u nej žiaden problém :) Každopádne ju ďalší rok čaká kompletné RTG tela a hlavne krčnej chrbtice, aby bola panička v kľude, že je bambuľka v poriadku. Snáď všetko pôjde podľa plánu a ďalší rok spolu udrieme posledný krát na výstavy a pozrieme sa konečne aj k moru, bol by to splnený sen! ALe teraz ju už idem vyhnať spod stromčeka, kde horlivo prehľadáva darčeky :D Tak všetkým kóliám aj nekóliám šťastné a veselé s Vašimi štvornohými miláčikmi a všetkým prajeme len pevné zdravíčko! PF 2019

22.12.2018 - TÝŽDENNÝ STOLOVÝ KALENDÁR "COLLIES & SHELTIES 2019" UŽ V PONUKE

Napriek tomu že minulého roku som kalendáre nerobila, toho roku ste ma na ne nakoniec nahovorili, aj keď sa s ním začalo v Decembri, stihol sa dokončiť do Vianoc. Keďže ste mi poslali obrovské množstvo fotiek, kalendár som zmenila z klasického dvojtýždenného na týždenný! Takže tam budete mať krásnych 53 fotografií kólií a šeltií vo všetkých možných farbách! Žiaľ sa firma pri práci pomýlila a nebola dotlačená posledná PF strana a autormi fotografií, za čo sa im hlboko ospravedlňujem. Autori boli dodatočne dotlačení a dolepení na poslednú stranu kalendára a chybu budem s firmou riešiť v Januári, keď bude opäť v prevádzke. Takže kalendáre budú doručované medzi sviatkami (pre SK by mali doraziť 28.12) a začiatkom nového roka, kedy ich pošlem do Čiech, odkiaľ sa budú následne odosielať majiteľom. Verím, že každý bude mať svoj kalendár do polovice Januára (Ledna). Prosím každého kto ešte kalendár nevyplatil, aby tak urobil do konca roka! Maximálny čas kedy Vám dám je do konca Januára (Ledna), pokiaľ dovtedy neodpoviete na výzvy napíšem si Vás na čiernu listinu a automaticky posuniem kalendár ďalej. Pokiaľ z nejakého dôvodu kalendár nechcete, prosím normálne komunikujte a napíšte mi že už oň nemáte záujem, aby som ho mohla posunúť ďalším záujemcom. Nehryziem ani netrhám hlavy, takže sa nikto nemusí zatajovať s tým, že kalendár nechce, aby to nedopadlo ako pred rokom, kedy mi pár ľudí prestalo odpisovať a dvíhať telefón, čo považujem za maximálne neslušné! Pokojne mi napíšte že ho nechcete ja ho posuniem ďalej, záujemcov mám toho roku našťastie dosť :)

Prikladám pár fotiek kalendára, celý náhľad nájdete tu (po kliknutí na každú fotku sa náhľad zväčší): http://zathara.eu/index.php/2-uncategorised/50-kalendar-2019

4.7.2018 - BUKOVEC

 Taaak dnes sme si šli užiť vodičku a po práci sme vybehli na Bukovec kde bola moc príjemná vodička a Tarke sa to veľmi páčilo :) Žiaľ sme dlho nepobudli lebo ju zas rozbolela packa takže nebude fungovať ani to plávanie ako som myslela. Ostáva nám teda už len dornovka a rtg :( No keďže sme museli uschnut vydali sme sa na návštevu za kamarátom Sigim a jeho novým bračekom Leoškom ❤️ Ďakujeme za krásne venčenie radi sme vás po dlhej dobe videli!

[7]

1.7.2018 - NA HUBÁCH

Dnešok sme opäť trávili s Tarkou v našom obľúbenom Vyšnom Klatove, kam sme vzali aj ocka aby aj on zrelaxoval. Popri prechádzke sme nazbierali pár byliniek (hlavne materinu) a za tašku kozákov, kuriatok a dubákov :) Najlepšie na tom je že ja huby ani nejem ale zbierať ich je zábava! Oddýchli sme si, zabavili sa a po pol dni sme šli domov. Taruška má stále problémy s tou pacičkou a moc sa to nelepší, skúsime ešte plávanie a dornovú metódu. Ak nezaberie ani jedno ani druhé, dám jej urobiť kompletný rtg a ak sa nič neukáže pôjde na MRI, ale snáď to až tam nebudeme musieť hnať.

[7]

21.6.2018 - DARČEK OD GEMDOG!

Dostali sme krásny darček od Vivinej paničky, ktorá kreslí pod prezývkou GemDog. Je to krásny obrázok kreslenej Tary a odznak na ktorom je tiež Taruška! Sú to krásne vecičky a odznak mi už robí radosť v práci. Obrázok dostal rámček a stojí čestne vystvený na poličke v izbe :) Eše raz ďakujeme a ak by ste mali niekedy o takúto krásnu kresbičku alebo pin (odznak) záujem, kontaktujte Gemdog na jeho fb: https://www.facebook.com/pg/gemd0g/photos/?ref=page_internal

5.6.2018 - HAPPY BIRTHDAY "A" LITTER ZATHARA

Je neskutočné ako ten čas letí. Už sú to 3 roky čo sú naše malé chlpaté guľky na svete! Takže Areika, Atrei, Coco, Abira, Adorka a Larka prajem vám aj naďalej život plný radosti s páničkami, čas vyplnený hrami so psími aj nepsími kamarátmi, pevné zdravie, kopu chutných pamlskov a veeeeľa rôčikov plnohodnotného života. Mamina Tara a tata Brontík sú na vás pyšní!

3.6.2018 - KONÍKY

Po dlhej dobe sme sa boli pozrieť na jazdecké preteky v Košiciach. Tarka sa krásne socializovala aj s deťmi a inými psíkmi a konečne neriešila veľké kone za čo som na ňu nesmierne hrdá! Tentokrát sme to mali celé iné a obzvláštnené, keďže sme mali zo sebou aj mamku a vždy sme stretli nejakých jej žiakov a kolegov (učí na konzervatóriu) :D Bolo tam veselo a snáď si to zopakujeme na budúce už aj s kamoškou Vivi ;)

[7]

28.5.2018 - SOCIALIZUEME VIVI

Dnes bolo vonku neskutočne horúco a tak sme si povedali s Tarou a Vivinou paničkou Rachel, že by sme mohli zaliezť niekam nech sa schladíme. ŠLi sme teda do Pet Centra kúpiť psíkom nejaké mlsky, no mali zavreté najbližších 15 minút a tak sme si sadli vedľa do People Café na úžasný sladušký smotanovo malinový pohár. Bol skvelý a deti si aspoń oddýchli na príjemnm chládku. Tara je už ostrieľaná hráčka a ukázala malej Vivi že sa nie je čoho báť a tak decko nakoniec aj zaspalo :D Keď sme sa občerstvili zašli kúpiť pár pamlskov deťom a šli domov s prísľubom skorého opakovania ;)

[7]

25.5.2018 - AKTUALIZOVANÁ SEKCIA SHOP

Do sekcie SHOP som pridala nové produkty s kraťandami, ktoré bude možné zakúpiť si v našej ch. stanici, alebo na klubových výstavách kam ich donesiem :)

20.5.2018 - NEZABUDNUTEĽNÉ STRETNUTIE V BOJNICIACH!

Dnes neskutočný zážitok! Šli sme s Tarkou na prechádzku po lese a ako ideme zrazu počujem divné pískanie. Ideme ďalej a pískanie silnie no netušila som čo to je a zrazu sme zbadali s Tarou pohyb ako ku nám niečo beží. Zľakla som sa že niekto pustil psy ale pískalo to tak reku kuknem bližšie to nebudú psy. V tej dobe som už Taru držala a skoro som odpadla keď tie dve čudá dobehli ku nám a rovno pod Taru! Aj keď mala reflexnú vestu zrejme si ju s mamou splietli dve rozkošné srnčatá! Niečo tak rozkošné som nevidela! S Tarkou sa povoňali (aj keď som ju ťahala preč malé šli za ňou) a asi si všimli chybu dobehli meter vyššie a vtedy mi napadlo vybrať mobil a urobiť foto (aj video XD). Keďže som poučená viem že s nimi netreba manipulovať tak sme sa len kochali kým som hore nezbadala ďalší pohyb. Aká bola moja úľava keď som medzi stromami videla ich mamu. Zrazu sa malé otočili a dobehli späť za maminou ❤️ Ale stretnutie to bolo neskutočné! Následne sme prešli na lúčku kam sme chceli a urobili pár krásnych skákajúcich fotiek - jednu prikladám na záver galérie ;)

[7]

16.5.2018 - NOVÉ LOGO NAŠEJ STANICE

Dlho som sa snažila vymyslieť nové logo pre moju ch. stanicu Zathara, no stále mi nič nenapadalo, až do nedávna. Múza ma konečne nakopla a ja som si vytvorila logo po akom som vždy túžila! Logo zobrazuje siluetu krátkosrstej kólie ktorej sa v našej stanici venujeme, kruh zobrazujúci východ slnka (s kk je každý ďalší deň radosťou) a na vrchu je koruna, keďže kraťandy sú veľmi aristokratické psy a plne si to uvedomujú ;) S logom som spokojná a snáď sa bude páčiť aj Vám, onedlho bude zdobiť aj našu hlavnú stránku :)

13.5.2018 - VYŠNÝ KLATOV

Po včerajšej večernej pizzi sme sa rozhodli že to musíme s Tarkou vybehať, alebo skôr vychodiť. Zbalili sme vak, ocka a šli sme na trištvrťdňovú prochajdu do Vyšného Klatova. Tarke sa vonku moooc páčilo a ja som si užila trochu pokoja. Nestretli sme živej duše, pozbierali zopár byliniek na sušenie a nejaké tie lúčne kvietky pre mamku cestou domov. Len som sa trochu bála prpadných poľovníkov na lúkach lebo Tara nemala žiadne reflexné označenie, no našťastie sa nič nestalo a na budúce budeme obe označené ;)

[7]

12.5.2018 - S KAMARÁTOM ALFOM V MESTE

Už dávno sme si nevyšli do mesta a tak sme pozvali kamaráta so švajčiatom Alfom na prechádzku, zmrzlinu a večernú pizzu :D Okrem povinného fotenia sme navštívili mestský park kde sme sa trochu pohrali, deti boli zas stredobodom pozornosti a fotenia turistov a Alfo sa naučil od tety Tary

[7]

9.5.2018 - NOVÁ KÓLIA NA SÍDLISKU!

Správy sa u nás šíria rýchlo a ku mne zaletela jedna o tom, že tu máme krásne nové šteniatko dlhosrstej kólie. Bola som milo prekvapená a musela rýchlo vypátrať ktože to je. Po pár dňoch sme sa konečne stretli a novým prírastkom je krásna malá trikolórka menom Vivi. Trochu ma pichlo pri srdiečku lebo mi pripomenula Kaylušku, no rýchlo ma zamestnala Tara pri ktorej som sa bála, že bude na decko zlá. Avšak kupodivu do malej zatiaľ nikdy neskočila a zdá sa, že ju aj toleruje :D Bude to síce dlhá cesta ale ak neurobím chybu, verím že si na seba zvyknú, pretože mi niečo vraví, že spolu budeme čaaasto :D Takže Vivi, vítaj na našom sídlisku :)

[7]

28.4.2018 - ZMRZLINA S KAMARÁTKOU MEGGIE

Konečne máme teplo a tak sme sa mohli vydať na zmrzlinu s kamarátmi. Hneď prvou "obeťou" bola labradorka Meggie, ktorá si cestu do mesta poriadne užila! S tarou si dali obe jednu banánovú zmrzku a priznám sa že Tara potom dojedla aj časť mojej ale pssst ;) Som rada že z mesta už tak nestresuje a môžeme v ňom tráviť veľa času. Okrem toho chodievame každú sobotu ráno na náš košický trh, kde kúpime kopec dobrôt či už maliny, jahody, cibuľku, paradajky alebo len uhorky :)

[7]

20.4.2018 - NOVÝ OBOJOK HUNTER SWISS A PRŠIPLÁŠŤ HURTTA

Už tare nič nekúpim má toho hrozne veľa nič jej netreba! To si poviem vždy, ale... Ale pred nedávnom som behala po stránke zoohit či nenájdem niečo zaujímavé do nášho eshopu a čože to na mňa vyskočilo! Hunter Swiss obojok po ktorom túžim už dlho ale ktorý je nehorázne drahý (54,90€) stojí zrazu 28,49€! Ako som pozerala inde vyzerá že obojok sa prestáva vyrábať keďže sa všade postupne vypredáva a tak som neváhala ani chvíľu a hneď ho kúpila veď je krááásny! Musím povedať že Tarke moc sluší aj keď mi chvíľu prišiel hrubý ale myslím že jej sadne výborne ;) Okrem toho som potrebovala vyriešiť to, že ockovi Tara vždy po zmoknutí smrdí, no musíme chodiť von aj v nečase tak čo teraz? Už raz nám to pomohlo, tak snáď pomôže znovu - naša milovaná Hurtta! Hneď po zadaní do vyhľadávača na mňa vybehol ľahký pršiplášť Hurtta Torrent Coat a bolo rozhodnuté. Pršiplášť prišiel, no zatiaľ sme nemali šancu testovať ho keďže moc neprší ale snáď už čoskoro otestujeme :) Brala som zámerne o číslo väčší, aby jej zakryl čo najväčšu časť vrátane zadku a krku.

[7]

14.4.2018 - KLUBOVÁ VÝSTAVA S BEV WHITE!

Aj keď som sa rozhodla že už vystavovať nechceme (teda až do dovŕšenia veteránskeho veku), dostala som nečakanú pozvánku na našu klubovú výstavu. Myslela som že ju odignorujem ako vždy no reku aspoň pozriem ako vyriešili rozhodcov že koho nám našli. Ešteže som sedela inak by som sa zbierala zo zeme keď som zistila že rozhodkyňou bude skvelá Beverly White, ktorú už veľmi dlho obdivujem a ktorej sa Tarka moc páči! Dlho som sa nerozhodovala a Taru prihlásila, no len do triedy čestnej. Už nechcem súťažiť no veľmi ma zaujímal jej posudok na Tarušku. Posudok sme dostali krásny za čo moc ďakujem a nájdete ho v sekcii VÝSTAVY 2018. Na záver som sa Bev pripomenula že je to tá Tara ktorá sa jej tak páčila že ju zvolila za hlavnú fotku na fb stránke Smooth-Collie-Club-of-Great-Britain! Zámerne som sa nechcela pripomínať pred posudzovaním aby to neovplyvnilo výsledok a Bev hneď povedala že sa jej zdala povedomá, no nevedela odkiaľ :D Som veľmi rada že si ju ľudia takto pamätajú :) A ako sme dopadli? Najlepšie ako sme mohli, V1 v triede čestnej, BIS čestných tried (z kk, dk a sheltií) a TOP najkrajšia hlava! Za krásne fotky z kruhu ďakujeme fotografovi Bounty (www.collies.sk).

[5]

8.4.2018 - HÁJSKE VODOPÁDY S PRIATEĽMI

Keďže som už dávno nedávala fotky nafotené len tak ako "turista", tak trochu zaspamujem fotkami z dnešného výletu ku krásnym hájskym vodopádom v zložení Tarky, Orky, Alfu a Tomáša :) Trochu ma prekvapilo že sú naozaj jednoducho dostupné keďže som čakala nejaký výšľap alebo aspoň dlhé hľadanie vody, no ostala som milo prekvapená. Prístup ku nim bol skvelý a psíky sa aspoň vyčľapkali vo vytúženej vodičke keďže bolo dnes naozaj teplo. A navyše sme ako bonus dostali úvodné stretnutie so psím kamarátom Šamanom, ktorého sme hádam 4 roky nevideli!

[7]

25.3.2018 - HAPPY BIRTHDAY TARA - 7 ROKOV

Moje jantárové zlatíčko dnes oslavuje krásnych 7 rôčkov! Ďakujeme že si tu s nami a aj napriek tomu že ti často nadávam ľúbime ťa zo všetkým čo si nám priniesla. Niekedy je to ťažké inokedy humorné a veselé, ale napriek tomu čo vravíme dúfam že sa nikdy nezmeníš a že nás budeš ešte dlho tešiť tým že si! Ďakujeme Julke a Peťovi za úžasného člena rodiny, za našu dokonalú Tarušku (Bharani Jantárová hviezda) Všetko dobré prajeme aj celému vrhu B a spomíname na každého kto tu už nie je :)

 

 

1.3.2018 - ŠTENIATKA Z VRHU A - NOVÉ FOTO

Už dlho som neaktualizovala fotky šteniatok, takže aby som to napravila, do sekcie Abiry, Akaia a Amánička pribudlo pár nových fotiek :)

15.1.2018 - FOTENIE PRE FIRMU COLLAR (CRAZY PAWS)

Ešte v lete som nafotila sériu krásnych kožených obojkov od firmy Collar. Konečne som sa dostala ku kompletnej úprave a fotky budú použité u ich distribútorov firmy CrazyPaws a Abc-Zoo z čoho mám veľkú radosť  - a možno aj v katalógu samotnej firmy Collar :) Naše modelky Tara, Orka a Ellie boli naozaj trpezlivé a fotenie si nesmierne užívali! Som nadšená že na fotkách sú dievčatá také spokojné a musím povedať že im obojky moooc svedčia. Okrem obojkov sme fotili aj 3 špeciálne hračky do vody: kruh Puller, loptu Liker a nový frisbee tanier Flyber. Puller je Tarinou najmilšou hračkou a Flyber sme mali so sebou aj na otestovanie a pár výhrad by som k nemu mala, no o tom inokedy.

[7]