Novinky 2017

Archív noviniek: 2019 | 2018 |2017 | 2016 | 2015 | 2014

 

31.8.2017 - LETO A KLIEŠTE

Stále viac ľudí sa ma v týchto horúcich letných dňoch pýta, ako sa majú brániť proti kliešťom. Vzhľadom na vysoký dopyt a málú informovanosť som sa rozhodla vytvoriť spolu s firmou ABC-ZOO malý článok, kde nájdete súhrn potrebných informácií o výskyte kliešťov, ako ich vybrať a ako sa proti nim čo najlepšie brániť. Hneď na úvod musím upozorniť že článok je len informatívneho charakteru a všetky informácie sú zozbierané z internetu alebo zo skúseností iných psíčkarov. Nie každý prípravok a postup môže zaberať každému psíkovi rovnako a taktiež nie som veterinár preto tento článok neberte ako presný návod, len ako určitú informáciu, pretože ako som zistila ľudia sú veľmi málo informovaní... Na koľko vznikol článok s podporou internetového obchodu ABC-ZOO, nachádzajú sa v ňom odkazy na produkty, ktoré možno zakúpiť práve v tomto obchode :) A čím sa bránime my? Tarka dostáva prírodné Beaphar pipety a vždy nosí na obojku ultrazvukový prívesok Arpalit. S touto kombináciou máme najlepšie skúsenosti. Už sme našli veľa kliešťov loziť po byte ale ani jedného prichyteného na Tarke! Liezli po nej to áno, no žiaden sa nezavŕtal. AKo som však písala vyššie nie každému to pomôe a hoc mala naša Kayla dokonca aj obojok a prívesok, aj tak jut o žiaľ neuchránilo pred napadnutím infokovaným kliešťom... Tak prajem príjemné čítanie a snáď vám článok trochu pomôže - prejsť na článok...

7.8.2017 - TARA SO MNOU V PRÁCI

Naši sú na dovolenke a tak so mnou chodí Tarka do práce aby teraz nebola doma sama keď tam už nemá parťáčku. Musím povedať že to zvláda naprosto bravúrne! Celá firma ju má rada a ona veeeľmi vďačne prijíma od každého úplatky :D Keďže máme dosť horúco leží na chladiacej podložke, obhrýza si svoje tyčinky a na striedačku spinká. Vždy po práci ju za odmenu vezmem na Aničku ktorú máme po ceste domov, alebo na Bukovec aby sa trošku počľapkala vo vodičke :)

[7]

31.7.2017 - ČERVENÝ KLÁŠTOR PIENINY

Víkend sa nám skončil a s ním aj výlet s našimi babami Tarou a jej kamarátkou Orkou. Je až neskutočné ako rýchlo to zbehlo, škoda že sme nemali viac času na prechádzky a škoda že majú poliaci tak blbé pravidlá na psy, vďaka ktorým nikam na územie národného parku nesmú. Plánovali sme Tri Koruny a nejaké tie zrúcaniny avšak zákon je zákon a tak nám to nevyšlo. Ale aj napriek tomu to bol parádny oddych a užili sme si kooopec fotenia v lesoch a samozrejme nesmel chýbať ani náš Dunajec. Ďakujeme za báječnú spoločnosť, verím že si to Tara s Orkou užili a Tara teraz spí, spí a spííííí :D Snáď ju to v týchto smutných dňoch bez Sandičky aspoň trochu potešilo a už čoskoro sa vyberieme na ďalší výlet :)

[7]

26.7.2017 - NAŠA BOJOVNÍČKA GRANNY SANDY NÁS NAVŽDY OPUSTILA 12.7.2017 :(

Pozná to azda každý majiteľ štvornohého kamaráta. Strach. Obava z toho čo sa stane až bude starý a nastane jeho čas. A čo ešte len zvieratko ktoré malo svoj malý životík ťažký no nevzdalo sa a každému kto ho odpísal ukázalo, čo to je chuť žiť.
Akokoľvek veľmi som myšlienku konca odsúvala do ústrania, ten čas nastal nakoniec aj pre nás. Už sú to dva týždne čo sme sa rozlúčili s našou bojovníčkou, malou Granny Sandy, ktorá svojim odhodlaním mohla byť vzorom nejednému z nás. Možno ju preceňujem, možno to bolo pre mnohých len zviera a možno by som mala napísať dlhé dojemné ďakujem avšak,... Hoc by som moc chcela, stále neviem čo a ako napísať tak, aby to naše večné 16 ročné šteniatko vystihlo. Sú to už takmer 3 týždne no stále to bolí a bolieť bude ešte dlho. Často sme sa s našou malou bojovníčkou lúčili a ona sa vždy opäť postavila na tie malé pacičky a šla ďalej, no nakoniec staroba dobehla aj ju.
Sandy bola moja najlepšia kamarátka a moja malá sestrička ktorú som nikdy ako jedináčik nemala. Pomohla mi so zdravím a nikdy ma nenechala v štychu keď som sa cítila sama. V tom malom telíčku to bola obrovská osobnosť a myslím že ani všetky slová sveta to nevystihnú. Veď všetci čo ste ju poznali to isto viete.
Je mi ľúto že sme to museli ukončiť, no verím že po všetkom čo si pretrpela sa už teraz teší so svojou maminou a súrodencami v nebíčku a že ju už nič nebolí. Určite časom napíšem všetko čo sa zbehlo za poslednú dobu, no teraz to ešte nie som schopná rozpovedať. V Sandinom mene ďakujeme všetkým čo ste nám držali palce a prežívali malé-veľké starosti s nami.

Ďakujeme ti za všetko bambuľka naša a dávaj na nás aj naďalej tam zhora pozor ::(

9.7.2017 -STOLNÝ KALENDÁR 2018

Napriek slabšiemu záujmu z minulého roku ma poniektorí majitelia našich stolných kalendárov uprosili na kalendáre aj ďalší rok a tak som si povedala že to skúsime takto skoro zverejniť a uvidíme či sa nájdu záujemcovia. Pokiaľ by ste v ňom chceli mať svojho psíka, alebo hoc len prezentáciu svojej fotografie, pošlite mi ju na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Do predmetu mailu napíšte "Kalendár 2018" a do mailu prosím vpíšte meno psa/psov, meno majiteľa a autora fotografie. Podmienkou uverejnenia Vašej fotografie alebo Vašeho psíka je zakúpenie min. 1 výtlačku kalendára! Prosím o zasielanie kvalitných a dostatočne veľkých fotografií, nie nekvalitných fotiek z mobilov, alebo obľúbeným pohľadom zhora, kde má pes polku hlavy useknutú. Poprosím ak by sa dalo rada by som sa vyhla fotkám z výstavných kruhov v halách. Pokiaľ zašlete fotografiu psa s osobou, musíte mať súhlas danej osoby na fotke s jej uverejnením. Návrh titulnej stránky je zatiaľ prototypom, no ďakuejem Kataríne Schmiesterovej za zapožičanie krásnych obrázkov a verím, že sa poniektoré objavia aj v kalendári ;)

Ešte jednu vec pridám ako "novinku" a ňou bude platba vopred, nakoľko sa po minulé roky nevrátila z kalendárov ani polovica kedže sa pár ľudí rohodlo nezaplatiť a poniektorí sa radšej ani neozvali a tak ich kalendáre ostali doma. Chcem vás poprosiť ak by sa niečo také stalo, že si kalendár nahlásite ale z nejakého dôvodu ho nebudete môcť zakúpiť pokojne mi to napíšte aby som ich nedržala a mohla posunúť ďalej hoc za nižšiu cenu. Z minulého roku mi stále ostalo doma 5 kalendárov, pretože som ich držala ľuďom, ktorí nemali ani najmenšiu slušnosť oznámiť že už kalendár nechcú...

Čo sa ceny týka, tá sa odvinie od počtu výtlačkov, no určite nepresiahne 10€. Pokiaľ sa bude odobera aspoň 30ks, mohla by byť cena okolo 8€, no všetko záleží od vás, pretože tento kalendár vzniká len vďaka vám a jediné čo chcem je aby sa vrátili len základné náklady na tlač, t.j. do ceny nie je zarátaná ani grafické spracovanie, ani úprava fotografií. Za pochopenie ďakujem a teším sa na ďalšiu tvorbu dvojtýždenného stolovného kalendára s kóliami a šeltiami :) Viac info už čoskoro v sekcii SHOP, kde nájdete náhľady minuloročných kalendárov.

 

31.6.2017 - KONEČNE SME STRETLI NAŠU DCÉRKU ABEBU

Po krásnom dovolenkovom týždni prišiel posledný deň nášho pobytu a museli sme sa pobaliť na večernú cestu domov. Avšak ako posledný bonus našej dovolenky sa nám podarilo zkontaktovať s našim posledným českým šteniatkom, dcérkou Larkou (Abebou)! Bola som moc rada že ju po 2 rokoch opäť uvidím a hlavne zvedavá na jej povahu. Keď ku nám Larka dorazila ihneď vyskočila z auta a bežala nám naproti. Veľmi sa z nás tešila a tiež z Tary (tá sa teda tešila už menej a keďže mala z predošlého dňa detí plné zuby zdrhla do domu a nechelo sa jej teda von), no nedala sa pohladiť. Je to čistá mamina Tara, aj tá sa veľmi všetkým teší, no ruky si do nej každý utrieť nemusí :D Larka je oproti mamine výrazne menšia a hlavne tenučká ako slížik, no neskutočne osvalená z toho ako stále všade napriek zdravotnému handycapu behá! Ani by ste nepovedali že jej niečo je z čoho mám nesmiernu radosť a hlavne z majiteľov že sa o ňu tak neskutočne starajú! Najlepším parťákom malej Larky je ich syn, od ktorého sa nepohne a stále za ním všade behá - sú výborná dvojka ;) Aby sa Tarka trochu ukľudnila a unavila pred cestou vo vlaku, zašli sme do miestneho parku Obora Hvězda, kde sme si užili príjemnú prechádzku po krásnej malej promenáde, dievky sa vytešili na trávičke a pekne posekanej lúčke a záverom sme sa vrátili okľukou cez les, kde sme objavili pekné skaly a korene na fotenie. Po tých dvoch hodinách sa Tarka tak ukľudnila že spolu s dcérkou šli krásne bok po boku a na záver sa aj spolu napili vodičky :) Bolo to krásne stretnutie a krásne zakončenie dovolenky. Dúfam že sa Larka bude mať spolu s ďalšími súrodencami aj naďalej tak dobre a denne budú zažívať plno dobrodružstiev a hier s rodinami. Záverom pripájam pár fotiek krásneho slížika Larky :)

[7]

30.6.2017 - NA NÁVŠTEVE U DCÉRKY ADORKY A VNÚČATIEK

Konečne prišiel vytúžený piatok, na kotrý sme sa tešili od prvého dňa dovolenky! Dnes je totiž deň, kedy sa vydáme za našimi vnúčatami! Bola som neskutočne nadšená a tak sme sa skoro ráno vychytili na hodinu a pol dlhú cestu. Po príchode nás uvítala Ádina skvelá majiteľka pani Kateřina a vzala nás do záhrady, kde sa na nás vrhlo 7 malých chlpatých čúd, ktoré Taru vyviedli z miery natoľko že na ne zabudla aj vrčať ako to vždy robí a len neveriacky civela a dvíhala nohy aby ich nepristúpila :D Chvíľu tam tak krúžila s deťmi z apätami, zatiaľ čo my sme boli obdarení pusinkami a výskokmi od Adorky. Bolo úžasné sledovať ich pokope, no nakoniec som pre istotu Taru chytila aby po nikom necvakla predsalen to bolo na ňu priveľa, no ani vtedy sa nezubila a zdalo sa že to celkom pretrpí (viac jej zjavne vadila vlastná dcéra ako netere a synovcovia XD). Tarku sme teda oddelili v menšom výbehu s polmetrovým plôtikom, ktorý by hravo preskočila no zrejme sa jej nežiadalo navštíviť tú piraniu drobotinu za plotom :D Deťom sme rozdali darčeky v podobe pamlskov do nových domovov a mamine sme priniesli okrem maškŕt aj nejakú tu hračku aby mohla zrelaxovať od detí hoc aj vo vode - dostala puller :) Musím uznať že aj po šteniatkach je Adorka vo výbornej kondícii, krásne osvalená a štíhla. Najviac ma dostala tá jej neskutočná povaha s ktorou by isto bola aj skvelým canisterapeutom ak by nebol taká bláznivá a nesnažila sa každého hneď opusinkovať :D Každopádne sme si užili moooc radostí s mimískami, z ktorých sú niektoré moc podobné babke Tare a dedovi Brontíkovi :D Sú úžasné, nebojácne, hravé, veľmi spoločenské, chcú sa maznať a niektoré stále čakajú na nový domov! Šteniatka majú tiež výstavné predpoklady a niet pochýb o tom, že budú skvelými partnermi všetkých detí, ale aj dospelých. Zvlášť som si obľúbila malého Alvina (so žltým obojkom), ktorý mi padol do oka hneď od mala, kedy sa nesmierne podobal na Taru a navyše teraz vyzeral úplne ako jeho strýko Amani Zathara (Coco)! Odolať mu dalo dosť práce, no bola by som rada ak by bol niekde tu u nás v okolí a ak by bolo podmienkou jeho uchovnenie, pretože je to naozaj krásne zvieratko s výbornou povahou! Keďže je fotečiek veľa a tu ich je len pár, nájdete všetky na našom Facebooku tu:

https://www.facebook.com/tara.drietomska/media_set?set=a.1598262280197915.1073741969.100000424759548&type=3&pnref=story

[7]

28.6.2017 -ZA LÍŠKAMI A SOVAMI S PREKVAPENÍM

Dnes nás čakal s Tarkou prvý náročnejší deň fotenia, no taký ešte Tarka nezažila! Vymyslela som si bláznivú vec a síce nafotiť Tarku so sovami. Na tom by nebolo nič zvláštne, no bol to trochu risk keďže sovy sú dravce a Tarka je pes ktorý sa s nimi ešte nestretol. Žiaľ nám počasie moc neprialo, pretože po príchode ku nášmu priateľovi poľovníkovi sa nám rozpršalo a dážď trval cez hodinu. Nás to ale neodradilo a prijali sme pozvanie na príjemné posedenie, pri ktorom sme Taru nečakane zoznámili s mladým lišiakom! Bol to vskutku zážitok a tie zvuky ktoré toto malé hrdzavé zvieratko vydávalo boli ako z iného sveta! Doslova drobec škriekal ako pavián a stále liezol za Tarou. Tú to samozrejme po chvíli prestalo baviť a keď si mladý nedal povedať poriadne ho spacifikovala, načo sa malý rozjačal o to viac a blbec liezol za ňou ešte častejšie :D Bola to zábava, ale hlavne nová skúsenosť nielen pre mňa. Po tom ako dážď mierne ustal sme sa vybrali do neďalekého lesíka s výrom a malým výrikom na pár fotiek. Ako prvý prišiel na radu výr, ktorý však moc ochoty neprejavoval, stále sa šuchoril a na Taru okrem intenzívneho zazerania aj nepríjemne syčal. Pre pohodu a hlavne zdravie iných som sa rozhodla neriskovať a spravili sme pár sóloviek výra a nejaké fotky kde boli od seba oddelení stromom. Nato prišiel na rad malý výrik a to bol rodený fotomodel! S ním sa pracovalo naozaj neskutočne a dokonca ani Tara sa spolupráci s ním nebránila a tak som na záver zvolila najťažší level a to dať sovičku priamo na Taru. Trochu som sa obávala že do tary moc zatne drápy ale bol veľmi milý a poslušne na nej kvočal :D Najlepší bol záver kedy som Taru pochválila, načo sa postavila (pre lepšiu stabilitu sovičky a bezpečie oboch počas fotenia ležala) a odklusala ku mne aj so sovím pasažierom na chrbte :D Po sovách prišlo na rad krátke pofotenie líštičky (tentokrát už bez Tary) a celé fotenie bolo až na tie oravné strečky (drobný hmyz korý vyzerá ako kliešť s krídlami) veľká zábava. Na úplný záver nás čakalo po návrate ku poľovníkovi prekvapenie. Bol ním mladý jazvec, ktorého sme tiež s Tarou zoznámili, no tá pred ním len utekala lebo malý hajzlík sa chcel hrať štýlom chyť kóliu za nohu....zubami :D Našťastie sme to všetci prežili, Tarka mala kooopu zážitkov a podobne ako po návrate zo Zoo, padla po výdatnej večeri do postele polmŕtva a vstala až ráno. Ďakujeme za báječný deň plný prekvapení a hurá spať - zajtra nás čaká vysnený deň plný šteniatok ;)

[1]

27.6.2017 - KARLOV MOST A PRAHA

Napriek plne nabitému programu sme s s Tarkou neodpustili návštevu pražského mestečka :) Naše kroky nás zaviedli na Karlov most, kde nás hneď zo začiatku vyľakal rýchlo sa blížiaci dážď, ktorý nás aj dobehol, no našťastie po 4 minútach bolo po všetkom, vykuklo slniečko a mohli sme pokračovať v obhliadke. Tarka bola spočiatku prekvapená z toľkých ľudí a ešte trochu rozklepaná z dlhej cesty tramvají, no po chvíli sa upokojila a živo sa o všetko zaujímala :) Veľa ľudí nás pristavovalo, hladkali ju a pýtali sa na rasu a samozrejme, nesmelo chbať obľúbené fotenie, ktoré si Tarka veľmi užila :D Nechali sme si čo to nakresliť, no žiaľ sme nenašli sľúbenú zmrzku pre Taru čo ma trochu mrzí, ale vynahradím jej to tu u nás. Tak prikladám pár fotečiek a som zvedavá, čo nám prinesie zajtrajšok ;)

[7]

26.6.2017 - S TAROU V ZOO DVUR KRÁLOVÉ

Keďže si Tarka predošlý deň odtrpela na bonitácii čsv a moc som sa jej nevenovala, rozhodla som sa vynahradiť jej to a šli sme medzi zvieratká do Zoo v Dvůr Králové, kam som už dlhšiu dobu túžila zavítať. Žiaľ pre údržbu cesty sme z pôvodnej 1,5 hodiny cestovali takmer 3 hodiny a tak nám to o dosť zkrátilo čas pobytu v Zoo, no ani to nás neodradilo a pri mierne rýchlejšom tempe sme to zvládli takmer celé (vynechali sme len kopytníky úplne vzadu, ktoré nás nijak nelákali). Hneď pri vstupe Tara zjastrila niečo malé šedé a rýchlo sa pohybujúce a doslova ma odtiahla priamo ku zvieratku. Pri lepšom prezretí nám bolo jasné že sa jedná o šakala. Taru naprosto fascinoval a tak tam spolu behali hore dolu a Tara sa vytešovala ako dieťa :D Zrazu hneď oproti zbadala ďalší pohyb a doslova ako netrpezlivé dieťa ma odtiahla tam. Bola sranda sledovať aká bola vzrušená a nadšená zo všetkého navôkol. Zaviedlama ku malej piesočnej líštičke fenkovi, ktorý behal hore dolu so svojim myším obedom :D Asi po ďalších 10 minutách som ju už ja odvlieka ďalej lebo ma to nebavilo a túžila som nájsť svoje dva vysnené ciele. Len čo sme poobišli kúsok okolo, zjavil sa prvý z mojich cieľov a tým boli africké divoké psy! Boli úžasné, ale nechceli ísť bližšie. Nato sa Tara vychytila, potiahla ma ešte o kúsok a tým psy upútala natoľko, že sa na výzvedy vydal prvý dospelý jedinec a keď všetko overil, zavolal už odrastenejšie šteňatá a tie sa vrhli ku sklu na Taru :D Bola to sranda a Taru to spočiatku zaujímalo, no potom ju malí chuligáni prestali baviť a tak na nich začala aj cez sklo ceriť zuby - neviem či by obstála ak by sme ich pustili XD Bola to však zábava na ďalších 20 minút, no potom sme už s našim doprovodom potrebovali kávu a po káve sme sa vydali ďalej, kde sa na moje prekvapenie objavil môj druhý cieľ a tým boli mláďatá gepardov! Mala som nový objektív ktorý som chcela otestovať a priznávam že chvíľu trvalo než som drobátka našla no stálo to za to a po nájdení sme tam boli skoro hodinu kde sme fotili a Tara sa s jedným z nich cez sklo celkom dobre bavila :D Musím povedať že nebyť Tary tak nemám skvelé zábery zakrádajúceho sa mláďatka! Následne sme behali hore dolu po celej zoo, užili si spoločné fotenie a Tarke sa moooc páčili žirafy a zebričky :) S obhliadkou sme skončili asi hodinu pred záverečnou, rýchlo si zobli niečo na obed v tamojšej reštaurácii u Lemura a poponáhľali sa domov. Cesta aj napriek stále prebiehajúcej oprave cesty trvala o niečo rkatšie nakoľko to konečne riadil semafór a nie ľudia :D Pri čakaní sme si spríjemnili chvíľu lázeňskou teplúčkou oplátkou, ktoré sme si kúpili u moc milej pani pri pavilóne psov hyenových. keď sme prišli domov Tarka sa ledva najedla a tak ako večer doslova padla do postele (áno spinkávala so mnou XD), tak som ju objavila ráno v nezmenenej polohe :D Chuderku to muselo naozaj poriadne vyčerpať a som rada že to bol tak skvelý výletík aj pre ňu :) Keďže fotiek je veľa a miesta málo, pripájam odkaz na náš fb album: https://www.facebook.com/tara.drietomska/media_set?set=a.1592964667394343.1073741968.100000424759548&type=3

[7]

24.6.2017 - NÁVŠTEVA AREIKY

Dnes začala naša týždenná dovolenka s Taruškou. Rozhodli sme sa pre návštevu našich vlčích priateľov v Čechách. Moc som sa na to voľno tešila a hlavne na veľa zážitkov s Tarískom. Hoc sme mali iný plán, rozhodli sme sa v deň príchodu navštíviť našu dcérku Areiku, ktorá ďalší deň odchádzala preč a tak som chcela využiť jedinú šancu na to vidieť ju. Vydali sme sa na cestu a po necelej hodinke sme sa dostali do malebnej dedinky v ktorej práve prebiehal vinný festival. Areika je naprosto úžasná, mojkavá a celá mamina! Prekvapila ma že sa maminy nebála a dokonca si opica malá hájila svoju záhradku :D Žije v naprosto krásnom prostredí a jej majitelia ju často brávajú na špacír na Šumavu, takže dievčatko nemá o zážitky núdzu. Ďakujem za skvelú opateru a kto vie, možno čoskoro Areike pribudne nový kamarát na hry ;)

[7]

5.6.2017 - HAPPY BIRTHDAY LITTER "A" ZATHARA

31.5.2017 - TARINE VNÚČATÁ 1. KRÁT VONKU :)

Dnes som dostala krásny mailík s rozkošnými fotkami drobizgu z ch.s. Modrý Dukát, kde sú ešte stále voľné šteniatka :) Keďže my už miminka neplánujeme, zaspamujem to tu aspoň rozkošnými fotkami z prvých okamihov "na slobode" našich vnúčat :)

[7]

28.5.2017 - HUNGARY CHAMPION!

Tarka sa dnešným dňom stala oficiálne šampiónom Maďarska a mne tak urobila nesmiernú radosť! Som na to moje šteniatko za jej 6 ročnú výstavnú kariéru mooooc moc hrdá :) Tarka dnešným dňom nastúpila do výstavného dôchodku, no ešte sa na pár priateľských výstav v čestnej triede tešíme ;)

Naša posledná výstava sa konala v nádhernom skanzene Sóstó Nyiregyháza a musím povedať že sme si to aj napriek hrozným horúčavám užili, škoda len že som Tarke nesplnila sľúbenú zmrzku, no na tú pôjdeme už čoskoro - a banánovú tam aj tak nemali :D Musím povedať že toto bola prvá výstava, kde som si užila skutočnú dávku stresu! Keď sme ráno pred 8 sadli do auta, vedela som že podľa google máp cesta potrvá 2 hodiny. No ako sme zapli GPS, tá ohlásila takmer 3 hodiny a posudzovanie začínalo o 10tej! Do Nyiregyházy sme došli pred pol 11stou a ja som len dúfala, že sme nezmeškali. Keď ma konečne pustili na výstavisko, (pretože okrem kontroly očkovacieho preukazu chceli ešte aj ďalšiu platbu za vstup...) hneď som natrafila na náš kruh a s hrôzou zistila, že sa začali posudzovať práve dlhosrsté kólie, ktoré boli len 4! Bolo by to v poriadku, keby som výstavu mala vyplatenú, avšak nemala... Našťastie bola v kruhu milá zapisovateľka zo Slovenska a nasmerovala ma ku kanceláriam, že na mňa keď tak počkajú. Ako strela osm letela ku kancláriám a skoro som vbehla do vedľajšieho kruhu v domnení, že sa jedná o BIS kruh, no včas som si všimla vystavované špice a rýchlo uhla z plánovanej trasy preletu :D V kancelárii sa asi 10 minút odbavovali a vypisovali blbé potvrdenia a keď mi dali papiere do ruky, rýchlo som podakovala a utekala naspäť. Ku kruhu som prišla vo chvíli, kedy sa vberala víťazná dlhosrstka a tak som Tare dala nové výstavné vodítko (darček od majiteľov našej Abirky) a po výzve vbehla do kruhu. Túto pani rozhodkyňu sme už mali v Komárome a viem, že sa jej Tara moc páčila. Aj tentokrát ňou bola unesená a dostali sme samé kladné hodnotenia. Keďže sme boli samé (šli sme si len po posledný titul pre splnenie šampionátu) dostali sme stužky, pani rozhodkyňa Taru vyobjímala a záverom spravila pár fotiek :) Musím povedať že aj keď sme sa rozhodli počkať do záverečiek, toto bola moja najrýchlejšia výstava v živote XD Všetkým za krásny deň moc ďakujem a už sa teším na najbližšie výlety a zážitky s tou mojou sosatou Jantárovou hviezdičkou :)

[7]

20.5.2017 - FARMÁRSKE DNI V KOŠICIACH

Dnešný deň stál skutočne za to! Celé doobedie sme si užili na našich farmárskych dňoch, kde bolo kooopec zvieratiek (od kuriatok po lamu) a ešte viac detí! Ani neviem opísať aká bola Tarka natešená medzi tými deťmi, snáď to ukážu fotky :) Bola azda väčšou atrakciou než tá lama tam a myslím že ak by som za každú fotku a pohladenie vyberala 50 centov tak si nejakú tú sumičku aj zarobím :D Deti ju objímali, hladkali, fotili sa s ňou no proste krááása! Ale Tarina reakcia na zvieratká taktiež nemala chybu! Začali sme kuriatkami, ktoré sa Tarke moc páčili. Tarou bola neskutočne fascinovaná jedna koza ktorá z nej nespustila oči a Tara zas bola fascinovaná korytnačkou a holubicami :D Stretli sme tam kamarátku, čo mala na starosti maiatka na adopciu a jedno nám vytiahla - bola osm zvedavá čo Tara. To ste mali vidieť ako sa Tara toho malého klbka bála :D Všetci si fotili ako sa pes bojí mačky XD no nemalo to chybu! Keďže bolo horúco a predvádzali tam hasičskú hadicu, urobila som Tare radosť a pustila ju chytať prúd vody a to bola zas show pre dospelých čo z toho mali nesmiernú radosť a Tara si užívala doslova plné publikum :D Potom sme sa vyváľali blažene v tráve a na záver stretli malé prasiatko! Tare sa moc páčilo a sranda nastala keď mu tam vysypali uhorku a Tara sa vrhla na to že ho predbehne a ono sa nedalo! Našťastie Tara uhorku neje takže mu ostalo všetko a Tarka dostala zaslúžený pamlsok ;) No bolo to neskutočné doobedie a toľkú radosť sme obe už dávno nemali, takže organizátorom za skvelú akciu ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu! Viac foto nájdete TU.

[7]

19.5.2016 - ADORKINE DETI UŽ MAJÚ MENÁ :)

Vnúčatkám z ch. stanice Modrý Dukát sa darí báječne a už majú aj svoje mená - máme 5 sable (S) šteniatok + 2 tricolor (TR) verzie :)

princezny: Astrid (TR) a Asanta (S)

princovia: Artex (S), Atrei (TR), Atai (S), Alvin (S) a Aslan (S)

[7]

11.5.2017 - ADORA ZATHARA SA STALA MAMINOU!

Včera (10.5.2017) sa Tara stala hrdou babičkou siedmych malých nezmedných guličiek! Naša dcérka Áďa (Adora Zathara - ch.s. Modrý Dukát) sa stala maminou! To snáď ani nie je možné ako ten čas letí, veď ešte teraz to boli deti skáčuce Tare po hlave a už sú rodičmi! Sme na dcérku hrdí, pretože sa spolu s krásnym oteckom Cinnaberry's Peanut Butter Me Up postarali o 5 silných chlapákov a 2 nežné princezničky. Už teraz sa teším na návštevu a som veľmi zvedavá aké dostanú detičky mená :)

[7]

6.5.2017 - VÝLET S NOVOU KAMARÁTKOU CRISTAL

Pred nedávnom sme spoznali novú borderku, nezvyčajnej modrej farby menom Cristal, po domácky Kris :) Je to moc milé a pohodové psíča, proti ktorému Tara kupodivu nič nemá (asi jej pripomína borderiu kamarátku z detstva). Som rada že spolu dievky vychádzajú, pretože vďaka tomu môžeme chodiť na kadejaké výlety bez obáv, že by si holky skočili do vlasov :D Dnes sme si vyšli len na drobnú prechádzku po okolitých lúkach a strávili viac času fotením ako chodením, no vonku bolo taaak príjemne že bolo jedno čo robíme, hlavne že sme na slniečku. Ako vždy pripájam pár fotečiek pre radosť :)

[7]

1.5.2017 - 1.MÁJ S TARKOU V MESTE

Komu je dnes lepšie ako nám! 1. máj má niečo do seba a preto sme si dnes spolu vyrazili do mesta. Bolo tam krásne najmä vďaka slniečku, ktoré sa na nás celý čas usmievalo :) Tara bola hlavnou fontánovou atrakciou, s ktorou sa všetci naokolo fotili (a ako sa s ňou deičky fotili XD), stretli sme novú kóliácku kamarátku Angel, pokukali krásne kvietky pri ktorých aj odskúšali pár povelov, stretli sme veľa známych, panička skúšala kade tad enový objektív a na záver dostala Taruška v našej milovanej Aide banánovú zmrzku zadarmo! To bolo od pani moc milé hoc ten jeden kopček čo som dostala ja dojedla Tara (ne jej veľkú radosť) keďže pre mňa to bolo ako za tri kopčeky :D Pred obedom sme si spočinuli na posekanom trávničku a šli sme domkov na obed. Ani po obede sme neleňošili a vybrali sa do mestského parku ku umelému potôčiku s našom kamarátkou, čivavkou Lili :)

[7]

17.4.2017 - VYŠNÝ KLATOV

Veľkonočný pondelok nesmel ostať bez oslavy a tak sme sa s Tarkou vybrali na rodinný výlet do Klatova, kde sme strávili krásny poldeň prechádzkami po lúkach a lesoch. Osviežili sme sa pri potôčiku a natrafili sme dokonca aj na záružlie, ktoré som nevidela ani nepamätám! Aj napriek chladnému vetru to bola báječná oddychová prechádzka, ktorou sme zakončili našu krásnu veľkonočnú dovolenku :)

[7]

16.4.2017 - VEĽKONOČNÁ DOVOLENKA S DIEVČATAMI

Konečne dovolenkaaaaa....hoc ako krátka ale predsa toho bolo v práci poslednú dobu až nad hlavu a ja sa teším ako s dievkami zrelaxujeme v našich milovaných Bojnicicach! Vyrazili sme skoro ráno a na obed sme sa už vytešovali na preslnenej záhradke :) Podvečer sme si užili na krásnych lúkach a následne sme celé sviatky strávili striedavo v lese a na lúke alebo záhrade :) Okrem prechádzok sme si však aj zamakali a naučili sme sa pár nových trikov, hlavne položiť hlavu na nejaký predmet, vďaka čomu (a vďaka novému foťáku) vznikli Tarke krásne fotky z ktorých mám neskutočnú radosť! Všetkým nám takýto relax padol vhod a ja sa už teším na nejakú tú letnú dovolenku :D

[7]

8.4.2017 - KLUBOVÁ VÝSTAVA ŽILINA

Dnes sa v Žiline konala ďalšia krásna klubová výstava, na ktorú sme však tentokrát s Tarkou nešli. Avšak zúčastnila sa jej naša dcérka Abirka, ktorá si odniesla krásne hodnotenie V1, CAC :) Sme na to malé šikovné psíčatko moc hrdí a tešíme sa, až sa najbližšie stretneme snáď na pastierksej akcii a uvidím tú jej kóliácku náturu v priamom prenose :D Prikladám pár fotiek od našej kamarátky fotografky KeskiyöKaala photo.

[7]

25.3.2017 - HAPPY BIRTHDAY TARA A VRH "B" JANTÁROVÁ HVIEZDA :)

Pred 6 rokmi prišlo na svet 9 krásnych malých Jantárových hviezdičiek, medzi ktorými žiarila aj tá moja. Preskákali sme si spolu veľa dobrého no aj zlého a ja dúfam, že bude stále už iba lepšie :) Hoc na tú moju malú kofu často nadávam nevymenila by som ju za nič na svete a za tak báječné zvieratko musím poďakovať našim chovateľom.

Všetko najlepšie prajeme celému vrhu B! Všetkým našim bračekom aj sestričkám prajeme veľa zdravíčka, radosť zo života, lásku rodiny a drobných úspechov v športe i na výstavách ;)

23.3.2017 - HAPPY BIRTHDAY GRANNY :)

Dnes je to presne 16 rokov čo sa narodilo toto úžasné stvorenie plné bojovnosti! Moje malé dievčatko už dohnali dôstojné starecké šediny, avšak duchom to je stále naše šteniatko. Je neskutočné koľko radosti a života prúdi v tomto malom telíčku a dúfam že aj ja raz budem mať toľko bojovnosti ako moja malá bambuľka. Sanduška si toho s nami preskákala veľa a napriek nepriazniam osudu sa vždy rozhodla ísť ďalej a neraz sa dostala doslova hrobárovi z lopaty. Už niekoľkokrát sme sa s ňou rozlúčili a ona nás niekoľkokrát prekvapila! Drž sa nám ešte nejakú tú chvíľku zlatičko a aj keď ťa strati staroby neobišli, vždy budeš naše malé-veľké zlatíčko :)

Takže, ako by Granny s humorom jej vlastným isto povedala: "Všetci sa na mňa poctivo napite, aby mi to zdrvaíčko ešte slúžilo" Ďakujeme za krásnych 16 rokov :)

19.3.2017 - ATREJOV 1. COURSING

Už je to dávno čo sme s Tarkou boli posledne na coursingu kvôli nehode ktorú mala so štvorkolkami ako cca 3 ročná. Po dlhej dobe sa konal coursing v našich Kavečanoch a ani neviem prečo, povedala som si že pôjdem. Nahovorila som našu psi kamarátku Ellie aby šla s nami a v poslednej chvíli som napísala aj majiteľom nášho krásneho Atreika (Akai Zathara). Bolo to poobedie plné prekvapení asi pre všetkých! Po príchode na miesto som zistila že vymenili hnusný motorový navyják za ten starý na autobaterku a čuduj sa svete Tara sa hneď s nadšením vrhla na návnadu a odbehla parádne celé veľké kolečko! Bola som nadšená a hoc ledva vládala pre zlú kondičku a pár kíl naviac po zime, rozhodne sa tešila na ďalšie kolo! AJ pre Ellie to bola premiéra, ktorú na prekvapenie všetkých po prvotnom váhaní ihneď pochopila a taktiež si celé kolo odbehla! Žiaľ Tarka už na druhé kolo ani rovinku nešla nakoľko okolo bežiska prešli kreténi na štvorkolkách a Tare ostal už iba srach a smrť v očiach tak som ju nechala chudinku tak a pobrali sa domov. Joj ale skoro som zabudla na to najhlavnejšie! Ku koncu prišiel aj náš Atreiko okuknúť coursing tak, ako jeho rodičia. Prvé zoznámenie sa bolo chaotické, nakoľko nerozumel prečo by mal bežať za kusom mŕtvej kože a dákym igelitom, no potom sa aspoň na kúsok rovinky chytil a tak si zabehol svoje prvé metre v coursingu! Osobne si však myslím že tento šport preňho nebude, pretože omnoho viac sa mu páčil beh po lúkach s kamarátkou Ellie, no bol to skvelý zážitok a som moc moc rada že to skúsili :) Keďže Tarka sa tiež krásne chytila (nebyť tých debilov...) verím, že aj my sa znovu začleníme do coursingovej spoločnosti aspoň na tréningoch :)

  [7]

19.2.2017 - NA VÝLETE V KAVEČANOCH

Dnešný deň bol tak krásny a zasnežený, že sme sa rozhodli vyraziť si s kamarátkou Ellie na menší výletík na zasnežené lúky našich Kavečian. Stretli sme fúru bežkárov a lyžiarov a obe dievky sa medzi turistami parádne socializovali. Okrem toho sa vybehali tak, že ako večer prišli domov, tak padli a apsali až do rána :D Myslím, že pár veselých fotečiek vraví za všetko ;)

[7]

15.1.2017 - PREKVAPENIE

Dnes nám naša chovateľka poslala výsledky každoročnej slovenskej súťaže o TOP psa a napriek tomu že sme neboliskoro ani na jednej "domácej" výstave, bola som milo prekvapená. Tarka obsadila krásne 4. iesto v plemene a pohlaví + celkové 6. miesto v plemene! Som na ňu moc hrdá hoc ani neviem kedy sme to stihli :D Tešíme sa na tohoročné ukončenie rozrobených šampíkov a hurá užívať si zaslúžený preddôchodok na výletoch a pri zážitkoch :)

 

1.1.2017 - KONEČNE SNEH

Po dlhých rokoch tu máme opäť skvelú zimu plnú snehu :) Granny tým síce moc nadšená nie je, zato Tara si sneh užíva každú voľnú chvíľu, kedy sme niekde vonku :D Je sranda pozorovať ju ako sa z neho teší, ako také malé dieťa :) Dúfam že nám sniežik ešte chvíľu ostane a že sa vyberieme aj na nejakú tú túru.

[7]