Archív noviniek: 2019 | 2018 |2017 | 2016 | 2015 | 2014

19.12.2014 - VÝSLEDKY VYŠETRENÍ MDR1, CEA, DM

Pred Vianocami sme dostali krásny darček v podobe výsledkov Tariných vyšetrení. V Slovgene som jej dala urobiť vyšetrenia na najčastejšie a zväčša dedičné choroby kólií MDR1 (výsledok -/-), CEA (výsledok R/r), DM (výsledok N/N), PRA-rcd2. Na výsledky vyšetrenia PRA-rcd2 ešte stále čakáme, no výsledky ostatných troch nájdete v Tarinej karte. Okrem toho som dala Taruši oficiálne zapísať chovnosť do PP (o čom som do nedávna netušila že sa musí urobiť) a na moje veľk počudovanie prišli papiere späť ani nie do týždň, čo bolo od UKK veľmi milé :) Záverom roka som Taru nahlásila do klubovej súťaže "TOP Krátkosrstá kólia" a pre prezentáciu aj do súťaže TOP PES usporidanej pod záštitou UKK. Držte nám palce a snáď sa už do konca roku nič nezvrhne a nový rok privítame s radosťou a v zdraví. Na foto sú výsledky (z ľava) CEA, MDR1, DM.

14.12.2014 - FURČIANSKY CANICROSS

Myslela som si, že klubové agility preteky budú zavŕšením našich mimo výstavných aktivít, no nakoniec sa Tara zúčastnila ešte posledného canicrossu ako rýchla náhrada pre našu trénerku, ktorá sa nemohla zúčastniť so svojou fenkou, nakoľko tá je ešte primladá :) Hoci sa to Tatarke nijak moc nepáčilo, dobojovali sa na krááásne 12. miesto z 25 tímov v kategórií ženy, čím obsadili v súčte behov fantatsické 27. miesto zo všetkých 45 prihlásených. Tento trek bol báječný v tom, že sa na ňom zúčastnila celá Jantárová posádka, otec Bryš, mama Andromeda, aj dcéra Tara, spolu s 3 merlatými kraťandami, čo bol radostný pohľad pre všetkých milovníkov plemena :) Ešte raz všetkým ďakujem za báječné stretnutie a ukončenie našej tohoročnej tréningovej aktivity. Za báječné spomienkové fotografie ďakujeme opäť nášmu super fotografovi Tomášovi (MattPhoto) Dančovi! Na prvý troch fotografich je (z ľava) mamina Andromeda J.H, ocino Briš (Loriseum Abreu) a ich dcérka, naša Tarka (Bharani J.H.). Na poslednej fotografii (Foto: TaraWillow) je rodinka pokope :)

6.12.2014 - KLUBOVÉ AGILITY PRETEKY

Dnes sme sa zúčastnili záverečných agility prekevok, ktoré sa konali v našom "Agility klube TINKY", pod vedením našej super trénerky Martiny Gajdošovej. Napriek chladnému počasiu sa na nás ten hore usmial a nepršalo nám, ani nesnežilo :) Pretek sa skladal z Tarinej obľúbenej kategórie, tunelov. Ukázala sa tu ako veľká šikula a zo 14 psíkov si odmiesla krásne 6. miesto, z čoho mám obrovskú radosť, keďže som jej to trochu kazila pomalým tempom, nakoľko som behala s nádchou :D Pretek sme zakončili krásnym tréningom a mini súťažou o prebehnutí skrz uličku plnú laksominiek, ktorým mala odolať a úspešne odolala :) Napriek tomu že som všetkých točila, nás žiaľ nikto nenatočil, preto z tejto srandy videiko nemáme ale nevadí. Z celých agility pretekov máme 2 fotografie a záverečného tréningu sa ujala malá Lulu, ktorej to s Tarkou ide výborne! Pár fotečiek z ich krásnej spolupráce pripájam nižšie a nejaké to videiko pridám onedlho. Za fotku Tary vybiehajúcej z tunelu ďakujeme Nicol Photography :) Ešte raz veľká vďaka za báječné doobedie a tešíme sa na opätovný návrat prekážok v Marci :)

29.-30.11.2014 - DUO NITRA DOG WINTER SHOW A SLOVAKIA CUP

Tento víkend sa pre nás s Tarkou stal posledným oficiálnym výstavným víkendom pred ukončením našej výstavnej "kariéry". Spolu s chovateľmi sme sa vydali na dvojdňovú medzinárodnú výstavu do ďalekej Nitry. Veľmi rada som videla všetkých našich známych a som šťastná, že záujem o kraťandy neustále vzrastá :) Taruška bola opäť výborná a zo soboty sme si v konkurencii 8 kraťánd odniesli krásne hodnotenie V1, CAC, CACIB, BOB a "Winter Show Winner". V nedeľu to bolo 6 kraťánd a Tarka sa držala rovnako báječne ako predošlý deň aj napriek tomu, že jej to panička kazila "vďaka" krutým bolestiam hlavy. Každopádne to tarka ustála na jednotku a odniesla si V1, CAC, CACIB, BOS a "Slovakia Cup Winner". Žiaľ ani v jeden deň sa posudky nevydávali, čo považujem za obrovské mínus tejto výstavy, preto bude v sekcii AKCIE uverejnený iba diplom z výstav. Za foto ďakujem nášmu chovateľovi Petrovi Suvákovi (www.collies.sk)

18.11.2014 - NOVÉ FOTKY BRONŤU

Od nášho chovateľa Petra Suváka (www.collies.sk) sme dostali krásne fotečky nášho budúceho ženícha Brontésa (Brontés Bohemia Elenor) z Európskej výstavy psov, ktorá sa konala 23.10.2014 v Brne. Ďakujeme za nádherné fotečky a už sa nevieme našej trikolórnej lásky dočkať!

16.11.2014 - AGILITY TRÉNING

S Tarou sa naďalej každý víkend poctivo zúčastňujeme agility tréningov v Agility klube Tinky, kde naberáme nové skúsenosti a Tarka sa každým tréningom posúva stále vyššie a vyššie :) Dúfame, že po našej 3 ročnej výstavnej dráhe sa budeme budúci rok tomuto športu obe plne venovať a že to spolu dotiahneme na vyššiu úroveň ;) Ďakujeme za skvelé a trpezlivé vedenie našej úžasnej trénerke Martine Gajdošovej!

8.11.2014 - FOTENIE S NICOL PHOTOGRAPHY

Dnes sa Tara s priateľmi Chesterom, Dartym, Pandym a Begi zúčastnila mestského fotenia s výbornou fotografkou Nicol Urbanovou. Fotografie budú použité v jej semestrálnej práci "Kalendár 2015", z ktorej ako dúfame, dostaneme jeden výtlačok :)

27.10.2014 - TARA NA TITULKE

Tarka sa vďaka redakcii kynologickej revue ocitla na titulke inzertného časopisu PES, za čo im patrí obrovská vďaka, máme z tej malej lapajky veľkú radosť! Na fotke bolo herečke asi pol roka a nájdete ju v sekcii médiá, alebo po kliknutí na odkaz vyššie v texte :)

16.10.2014 - NEOFICIÁLNE AGILITY PRETEKY V KOŠICIACH

Dnes bol Tarkyn deň "D", kedy sa zúčastnila svojich prvých agility pretekov! Išlo o neoficiálne preteky usporiadané pod záštitou KK Anička v Košiciach. Tentokrát som sa však pre zdravie zúčastnila len ako pozorovateľ, a Tarka sa preteku zúčastnila pod vedením našej super agility trénerky Martiny Gajdošovej (Agility klub TINKY)! Tie dve boli naprosto dokonalo zohrané, čo uvidíte aj na našom videu z oboch behov, na ktorých sa Tarka predviedla úplne bez chybičky a najrýchlejšie, čím si vyslúžila 1.miesto! V závere videa uvidíte aj tuneliádu kde sa už Tare chudera po celom dni na zime vôbec ale vôbec nechcelo, no nakoniec do toho dala všetko a vznikla z toho parádna zábava :) Výsledky sú už pridané v sekcii AKCIE - OSTATNÉ AKCIE :) Za krásne foto z behov ďakujeme ako vždy nášmu super fotografovi Tomášovi (MattPhoto) Dančovi! Tara bola okrem toho spolu s kamarátom Chesterom v Košickom denníku KOŠICE DNES, za čo patrí obrovské ďakujem fotografke a prispievateľke do tohoto denníka Nicol Urbanovej!

 

18.-19.10.2014 - DOUBLE CACIB SHOW ARAD - RUMUNSKÝ ŠAMPIÓN!

Tento víkend sme s Tarkou prekonali 384km cestu Rumunského mestečka Arad, v ktorom sa konala dvojdňová CACIB výstava. Na toto podujatie nás pozval náš psí kolega Rasťo a spoločnosť nám robil kamarát, super fotograf Tomáš (MattNoir) Dančo :) Dlho som premýšľala či ísť alebo nie, no nakoniec ma premohla túžba vidieť aspoň trochu z Rumunska, kam som vždy chcela ísť. Nikdy som na podobnej výstave nebola a nikto mi o nej nevedel nič bližšie povedať, čo znamenalo že ideme úplne na slepo. Nevedela som koľko psov tam ide, či je to známa výstava alebo len nejaká drobná komorná výstavka s malým počtom psov. Prekvapenie nastalo po zistení, že sa na túto výstavu prihlásilo cez 5000 psov, čo je v histórii Aradských výstav doposiaľ najväčšia účasť! O to viac som sa na výstavu tešila a musím povedať, že ma nesklamala (až na pár detailov, ktoré sa dajú prehliadnuť XD). Ale teraz prejdem ku tomu, čo asi každého zaujíma a síce, ako sme dopadli. Môžem povedať že som na svoju vlčicu viac než pyšná! V sobotu sme si vybehali V1, CACL, CACIB, BOB a dostali sme špeciálne udeľovaný titul „TRANSILVANIAN WINNER“! Nedeľa nebola o nič menej úspešná a Tarka si opäť pripísala V1, CACL, CACIB, BOB. Týmto víkendom Tarka splnila podmienky pre udelenie šampionátu a stala sa tak RUMUNSKÝM ŠAMPIÓNOM a RUMUNSKÝM GRANDŠAMPIÓNOM! Ešte poznámočka ku titulom, CACL = CAC, len neviem prečo tam dávajú to L na konci. Ďakujeme všetkým, ktorí nám držali palce, pretože sme dali definitívne jednu velikánsku, krásnu bodku za našou výstavnou kariérou. Toho roku ešte rekreačne navštívime Nitriansku výstavu, no od budúceho roku budú výstavy len v rámci nášho okolia a ako som už napísala, rekreačne :) Za fotky z výstavného kruhu v tomto článku ďakujeme nášmu Tomášovi (MattPhoto) Dančovi :)


4.-5.10.2014 - DANUBE DUO CACIB

Máme za sebou ďalší veľmi úspešný výstavný víkend v spoločnosti super prateľov a nových známych :) Na túto výstavu som sa dlho tešila, pretože sa na nej udeľovala nominácia na najväčšiu svetovú výstavu "Cruft", ktorá sa každoročne koná v Birminghame! Výstava sa samozrejme neobišla bez problémov a musím zhodnotiť, že bratislavskú výstavu tak skoro nenavštívim, pretože napriek našim úspechom ma veľmi sklamala. Veľká výstava prebiehala bez akejkoľvek reklamy, nikto o nej nemal v Bratislave ani tušenie, čo bola veľká škoda viditeľná hlavne v záverečných súťažiach kde boli vlastne len vystavovatelia a skutočne pár ľudí, ktorých zrátam na dvoch rukách... Ďalším sklamaním bolo, keď som sa nečakane a celkom náhodou dozvedela o zmene rozhodcu, kvôli ktorému som sa na výstavu hlásila. Keby som sa nepozrela do minikatalógu ani o tom neviem, pretože organizátori sa neuráčili o tejto zmene ani slovkom zmieniť (a ako som na výstave zistila neboli sme jediní s takouto zmenou...). Ku celkovej organizácii a (ne)hygiene výstavy sa radšej nevyjadrím, každopádne zažila som horšie, ale na to že išlo o výstavu v našom hlavnom meste... čakala som viac. No, ale aby som to už toľko nedramatizovala, Tarka sa držala báječne a v konkurencii (krásna trikolórna fenka Mighty´s Spring Meadow Ie Isabel - na foto s Tarou pri behu) si v sobotu vybojovala V1, CAC, CACIB a BOB. Obrovské ĎAKUJEM patrí pani rozhodkyni Gabriele Ridarčíkovej, ktorá Tarku po užšom výbere v záverečkách zvolila na 3. miesto Best in Group, čo bol náš debut! Nedeľa sa niesla v rovnako krásnej atmosfére a vďaka pár nečakaným ľuďom bola pre mňa ešte krajšia. Odniesli sme si V1, CAC, CACIB, BOB a ako perlička na torte bolo získanie certifikátu s CRUFT´S NOMINÁCIOU! Máme za sebou vskutku báječný víkend a tešíme sa na našu predposlednú tohoročnú výstavu, ktorá sa bude konať v malom rumunskom mestečku Arad.

1.10.2014 - SANDY NA BANNERY

Malá Granny Sandy sa stala reprezentantkou krmiva DogChow od Puriny, na reklamnom bannery firmy ABC-ZOO, sídliacej v košiciach. Za báječnú fotografiu ďakujeme nášmu kamarátovi fotgrafovi Tomášovi (MattPhoto) Dančovi :)


27.9.2014 - BUDIMÍRSKY DOGTREK S LENKOU PETNYOVOU

Dnešný krásny slnečný deň sa neďaleko Košíc v malej obci Budimír konal 5. ročník Budimírskeho Dogtreku, pod vedením super organizátora Bela Spišáka a jeho teamu. Do poslednej chvíle som myslela že Tarka ostane doma, nakoľko som ešte po chorobe nedoliečená a žiaľ ju nemal kto zobrať. Nakoniec si ju vzala fantastická dogtrekerka Lenka Petnyová, vďaka ktorej sa Tarka umiestnila na (pre mňa) nečakanom a naprosto dokonalom 1. mieste v kategórii "Dogtrek ženy - 14km"! Krása tohoto úspechu mi dopla až doma a ešte raz musím za to všetko poďakovať Lenke! Za prvú foto zo štartu ďakujeme super fotografovi Tomášovi (MattPhoto) Dančovi :)


13.-14.9.2014 - NOVOHRAD DOG SHOW LUČENEC

Opäť sme sa zúčastnili jedného úspešného výstavného víkendu, ktorý sme tentokrát strávili s priateľmi a kolegami v krásnom prostredí Lučenca. Spoločnosť nám na našej ceste robila naša pani chovateľka Júlia Suváková s Tarinou maminou Andromedkou JH (tá si oba dni odniesla V1 v triede čestnej a v nedeľu sa umiestnila v záverečkách na 3.mieste!). Výstava mala žiaľ jednu obrovskú chybu a tou bolo počasie, za čo ale usporiadatelia nemohli. Celé dni takmer bez prestávky lialo a z výstavy sa stala jedna obrovská bahnitá a mazľavá kaluž. Psiskám sa tam ale vôbec nechcelo stáť natož behať, takže som neskrývala prekvapenie keď som si v posudku prečítala rozhodnutie dobrý a vyhovujúci pohyb :) Napriek nečasu sme si to poriadne užili! Za fotografie mňa v záverečnom kruhu patrí veľké Ďakujem našej panie chovateľke Julke Suvákovej (www.collies.sk). A ako sme teda dopadli? V sobotu sme si odniesli V1, CAC, BOB a v nedeľu V1, CAC, CACIB, BOB! V oba dni nás vybrali do užšieho výberu záverečiek, čo bol pre nás ohromný výkon dostať sa z 30-tky najlepších predstaviteľov plemien FC1 do užšieho výberu 6-tich psov! Posudky nájdete už tradične v sekcie AKCIE/2014 :)

7.9.2014 - ŠPECIÁLNA KLUBOVÁ VÝSTAVA KOŠICE

Dnes sa v Košickom parku Anička konala špeciálna klubová výstava kólií a šeltií. Bola to príjemná, úspešná a hlavne hojne zastúpená výstava! V tieni stromov sa dnes zišlo 8 šeltií, 21 dlhosrstých kólií a nebývalý počet krátkosrstých kólií, ktorý čítal až 9 jedincov v zastúpení všetkých farebných variácií! Pre milovníkov týchto plemien šlo tentokrát vskutku o pastvu pre oči :) Ale aby som to tu zbytočne nezdržiavala, Taruška nás dnes moc potešila a napriek tomu že sa jej spočiatku (azda po prvý krát!) do kruhu ale vôbec nechcelo, odniesla si nádherné ocenenie V1, CAC a Víťaz Špeciálnej výstavy! Za nádherný deň všetkým ďakujem a za úžasné fotografie ďakujeme nášmu chovateľovi a klubovému fotografovi Petrovi Suvákovi (www.collies.sk)! Všetky fotografie zo špeciálnej klubovej výstavy nájdete TU (Peter Suvák, www.collies.sk).


1.9.2014 - FLYBALL

Dnešný prvý deň nového školského roku sme sa s Tarkou vydali na náš úplne prvý tréning športu zvaného FLYBALL. Konal sa v Košickom centre "Psej školy Pozitív", pod vedením trénerky Markéty Kelbelovej. Bol to úžasný zážitok a verím, že si ho čoskoro zopakujeme. Za nižšie uverejnené fotografie moc moc Ďakujem Anike, ktorej sa nesmierne vydarili :)

16.-17.8.2014 - UKRAJINA

Dlho som premýšľala, čo s našim načatým interšampiónom. Rada by som ho dokončila a chýbal mi posledný CACIB z akejkoľvek zahraničnej výstavy. Prvotným podnetom bolo Poľsko, kam som sa však pre nedorozumenie s niekoľkými ľuďmi nedostala a maďarsko mi prišlo drahé. Rozhodla som sa teda nechať to tak že ho azda raz dokončíme. Na jednej z bežných každodenných prechádzok po sídlisku, som však stretla kolegyňu psíčkarku, ktorá mi povedala, že sa chystá na Ukrajinskú výstavu. Vravela som si že je odvážna pri toľkých konfliktoch ktoré tam teraz sú, ale ona len veselo nadhodila že je to malé mestečko Užhgorod pár km od hraníc a nič sa tam nedeje. Okamžite som začala zisťovať na internete čo a ako, až som zistila, že 5.8. je uzávierka tejto výstavy. Na tom by nebolo nič zlé, keby sa v kalendári práve neukazoval dátum 6.8. Posmutnelá som si povedala že nič z toho ale čo už. Nedalo mi to však a tak som sa ďalší deň (7.8.) opäť pozerala na stránku reku či im nenapíšem o povolenie zúčastniť sa. Na moje veľké prekvapenie bola uzávierka predĺžená do 8.8., čo znamenalo že mám ešte jeden deň! Tento víkend sme sa teda zúčastnili dvojdňovej CACIB výstavy, ktorá nám vďaka pomoci úžasných ľudí splnila náš posledný výstavný cieľ, získať interšampióna! Aby som sa tu však dlho a nudne nerozpisovala, Taruška si v sobotu v triede šampiónov pri konkurencii odniesla CAC a Res.CACIB. V nedeľu sa nám však zadarilo a Tarka si vzala naše vysnené trofeje CAC, CACIB a BOB! Okrem toho získala ako perličku na torte UKRAJINSKÝ ŠAMPIÓN KRÁSY! Boli sme nadšené, a keď sa ku tomu pridal ešte úspech našich priateľov Maťky s kokríkom Oscarom a Rasťa s bíglicou Zorkou, radosti nebolo konca kraja! Všetci sme si užili báječný trochu náročný, ale inak oddychový víkend za ktorý moc všetkým Ďakujem! V sekcii Akcie žiaľ tentokrát posudok nenájdete, uvádzam iba diplom, pretože posudok je vypísaný v ukrajinčine a ja ho neviem preložiť, ale ak by to niekto vedel, bola by som rada, ak by mi pomohol :)

21.7.2014 - TARA POZÝVA

Tara sa spolu so svojimi kamarátmi dlhosrstým kóliákom Sunnym (Asan Fellow of Eternity) a šeltičkou Moyou (Altamira Shetlandská hvězda) objavila na propozíciach klubovej výstavy kólií a šeltií, ktorá sa uskutoční 7.9.2014 v Košickom parku Anička. Rovnaká fotografia sa nachádza aj na fb pozvánke, z čoho máme obrovskú radosť a organizítorom aj fotografovi (Peter Suvák, www.collies.sk) za túto poctu ĎAKUJEME!

5.-6. 7. 2014 - DOGFESTIVAL VEĽKÁ IDA 2014

Tento krásny slnečný víkend sme sa s Tarkou zúčastnili každoročného DOGFESTIVALU, ktorý sa koná neďaleko Košíc, vo Veľkej Ide. V sobotu si Tarka u pána Grzegorza Robaka (PL) vybehala krásne ocenenie V1, CAC a v konkurencii so svojim krásnym tatikom Bryšom (Loriseum Abreu) si vybojovala BOB! Ostala som prekvapená, ale Tara sa tak posunula do záverečiek, kde sme len pre srandu nastúpili do súťaže o najsympatickejšieho psa výstavy, kde sme samozrejme nevyhrali, no Tarka v súťaži o BOG postúpila z vyše dvadsiatky psov do užšieho výberu 5-tich jedincov, za čo Ďakujeme opäť pani Gabriele Ridarčíkovej (SK)! Tajne dúfam že možno budeme vo videu o tejto úžasnej výstave a ak sa tak stane, určite sem pribudne :) Čo sa nedele týka, vzhľadom na môj zlý zdravotný stav (pre hlúpu nádchu) som si výstavu moc neužívala a bola som rada že som rada. Do areálu sme prišli pol hodinu pred vystavením a ani Tara ani ja sme sa moc nezaklimatizovali. Napriek neúnosnej horúčave sme si pod prísnym okom pána rozhodcu Miroslava Václavíka (CZ) vybehali V, CAC a vytúžený CACIB. Boj o BOB-a bol krátky a tentokrát sme si to s tatikom Bryšíkom vymenili a Tarka s odniesla svoj prvý BOS :) Sme na všetkých moc hrdí, víťazom aj porazeným gratulujeme a sme radi že sme mohli vidieť všetkých našich priateľov a známych :) Postupom času pribudnú fotografie zo stupňov víťazov záverečných súťaží a pár z fotenia pomimo výstavného diania. Za prvé dve fotografie ďakujeme Bibiáne Žákovej, za spoločnú fotku s tatinom Bryšom ďakujeme pani chovateľke Julke Suvákovej a za poslednú zo záverečiek pani Erike Čupkovej.

30.6. 2014 - NEWSLETTER

Západová fotografia Tarky a mňa sa stala hlavičkou ďalšieho newslettera internetového obchodu ABC-ZOO z čoho máme všetci obrovskú radosť! V tomto newslettery nájdete aj Tarku (Foto: TaraWillow) v reklame na krmivo Eminent. Okrem nej tu nájdete malého špica Graciu Tri Hôrky (Foto: TaraWillow) v reklame na lávové kamene, slávnu fotografiu troch kólií Sunnyho, Grejku, Damiho (Foto: TaraWillow) v reklame na krmivo Nutra Gold a našu kamaratku Shelby (Foto: Tomáš Legen) v reklame na prepravku pre zvieratá! Pre nás všetkých ide o veľmi úspešný newsleter, ktorý bol propagovaný v 3 jazykoch: SK, CZ a HU. Pre spestrenie pridávam maďarskú verziu náhľadu :)


23.6.2014 - TARA A EMINENT

Tarka sa stala reklamnou tvárou krmiva Eminent v internetovom obchode ABC-ZOO! Okrem toho sa vyskytla v správach na TV naša, kde bol vedený rozhovor s agility trénerkou Martinou Gajdošovou, ktorá do rozhovoru zaslala niekoľko fotografií, medzi nimi aj našu Tarušku :) Posielame obrovské ĎAKUJEME!

21. 6. 2014 - INTERCANIS BRNO 2014

V túto krásnu sobotu sme sa s Tarkou rozhodli zúčastniť sa veľkej medzinárodnej výstavy psov INTERCANIS, ktorá sa konala v centre Brna (CZ). Aby som bola úprimná, zlákala ma vidina toho, že sme v triede šampiónov boli samé, avšak na poslednú chvíľu nám pribudla konkurencia, Nina Krásna Louka "Ebi". Keď som týždeň pred výstavou zhliadla jej tituly, povedala som si že nemáme šancu a z výstavy odstúpime. Po rozhovore s pani chovateľkou som sa však rozhodla skúsiť to. Keď sme s číslom 179 nastúpili do kruhu, brala som celú výstavu ako jednu velikánsku srandu, nakoľko som si bola istá že nemáme ani najmenšiu šancu zvíťaziť pri takej ostrieľanej hráčke akou je Ebi. Aké bolo moje prekvapenie, keď nás pán rozhodca nominoval na V1 a CAC! Skoro som spadla z nôh a hneď mi hlavou prebleslo že máme šancu na vytúžený zahraničný cacib. Na moje a zrejme aj Tarkiné prekvapenie (usudzujem podľa jej vtedajšieho výrazu a vrtiaceho chvosta, čo v kruhu nebýva) zaznel verdikt pána rozhodcu Vladimíra Javorčíka CACIB! Moja radosť nemala konca kraja a zvyšok výstavy ma už moc nezaujímal. Nastúpili sme ešte o bob-a a verdikt? Čislo 179 je BOB! Hoc mi to bolo spočiatku jedno uznávam, že po tomto rozsudku som sa vznášala až kdesi pri plafóne výstaviska :D Lenka s Lixom boli takí úžasní, že s nami počkali do záverečiek, kde 1. FCI skupinu posudzovala pani Gabriela Ridarčíková. A ako to celé nakoniec dopadlo? Ak chcete, celý príbeh aj s cestovnými peripetiami nájdete ako vždy v našej sekcii ČLÁNKY.


30.5. 2014 - NEWSLETTER

Naša malá babča Granny Sandy sa objavila spolu s Tarkou v internetovom newslettery, ktorý zasiela online predajňa ABC-ZOO iba niekoľkokrát do roka. Túto poctu nám sprostredkovala naša kamarátka Zuzana Baloghová a autorom tejto vydarenej fotky je Tomáš Legen. Ďakujem že st ena nás mysleli, cením si to a mám obrovskú radosť :)

22.5. 2014 - AGILITY

Dnešným dňom sme oficiálne nastúpili na mini agility dráhu do "Agility klubu Tinky" a výbornej trenérke Martine Gajdošovej, u ktorej sa nám moc darí a Tarka dostáva veeeľa pochvál- panička už menej ale aj to sa časom vypiluje XD Každý tréning si Tara užíva a ku podivu ja tiež. Sem tam ma ešte nervozita chytí ale Tara to zo mňa vždy po krátkom čase vybije. Na dnešný tréning som vytiahla aj kolegu fotografa Tomáša (MattPhoto) Danča, ktorý nám urobil peknučké spomienkové videiko a pár fotečiek. Tie budem vždy pridávať do Tarinho nového albumu "TARA a AGILITY" :)

 

17.5. 2014 - COURSING

Konečne som sa dostala ku aktualizácii stránok. Podarilo sa mi úspešne ukončiť jednu kapitolu života a druhú môžem začať s titulom Mgr.! :) Bol to ďalší z náročných dní plných učenia sa pred štátnicami, no napriek tomu som moc chcela aby sa Tara zúčastnila plánovaného víkendového coursingu. Naša kamarátka Ľubka spolu s priateľom Tomášom sa ponúkli, že ju na tréning vezmú. Na tréningu sa Tarke darilo, žiaľ sa pokazil naviják a veľmi si nezabehala ale aj to minimum jej šlo :) Potom ju ešte vzali na lúku neďaleko Košíc (do Kavečian), kde sa poriadne vybehala s priateľmi Browníkom a Orcou. Keď nastal čas príchodu domov, dostala som správu, že si ju chcú nechať na celý deň. To ma potešilo, nakoľko sa moje dievčatko mohlo vyblbnúť a nemuselo čučať doma kým som sa učila. Celý dník mala veľmi akčný, pretože ju vzali na stanicu, do auparku do mestského parku a prechádzku zakončili na Aničke a frisbee tréningu, z ktorého prišla úplne vyčerpaná a natešená. Ďakujeme za parádny dník a dúfam že ho Taruške ešte niekedy doprajete :)

10.-11.5. 2014 - JUBILEJNÁ A KLUBOVÁ VÝSTAVA KÓLIÍ A ŠELTIÍ V LUČENCI

Druhý májový víkend, sme sa zúčastnili dlho očakávanej dvojvýstavy nášho Klubu chovateľov kólií a šeltií. Táto dvojvýstava bola fantastická a pre mňa hneď z niekoľkých hľadísk. Azda najväčšej pocty sa mi dostalo, keď bola moja ateliérová fotografia kóliáckeho tria zvolená za titulnú fotografiu výstavy, čím sa umiestnila na výstavnom katalógu a taktiež na krásnom výstavnom plagáte! Moc za túto poctu ĎAKUJEM organizátorom Rudolfovi a Alexandre Pokorným, spolu s Jankou Brossmannovou. Jubilejnú sobotnú výstavu som pomohla obzvláštniť sklenenými medailami z vlastnej tvorby. Hoc mne osobne sa finálne ručné prevedenie nijak extra nepáčilo (žiadnemu umelcovi sa predsa jeho práca nepáči), ostala som milo prekvapená z pozitívnych ohlasov. Urobilo mi obrovskú radosť, keď som videla vysmiate tváre víťazov s originálnymi a netypickými ručne robenými medailami. Ako sa vraví do tretice všetko dobré. Tretím veľkým potešením bolo uverejnenie fotografie vo výstavných propozíciách, z mojej tvorby. Na fotografii je naša Tara (Bharani J.H.) a jej kraťandí merle kamarát, Iggy (Menelluine Indigo). A keď sa stala Tarka úspešnou zástupkyňou kraťánd v oboch výstavných dňoch, moja radosť nemala konca kraja! V sobotu sme si z Jubilejnej klubovej výstavy po rozhodnutí pani Timei Kakas (HU) odniesli nádherné ocenenia: V1, CAC, Klubový Víťaz, BOB a 3.BIS! Nezaháľali sme ani v nedeľu a napriek daždivému počasiu si Tarka pod taktovkou pána Istvána Székelyho (HU) vybehala na Klubovej výstave krásne ocenenia: V1, CAC a Klubový Víťaz. Bol to pre nás veľmi úspešný víkend, ktorý detailne popíšem v jednom z pripravovaných článkov koncom mesiaca, kedy už budem mať (dúfam že zdárny) pokoj od štátnic. Okrem článku sa môžete tešiť na fuuuru krásnych fotiek z dielne nášho chovateľa pána Petra Suváka, ktoré nájdete na konci tohoto príspevku. Samozrejme som nezaháľala ani ja a až to situácia dovolí, prihodím zopár svojich fotografií (ktoré sa tentokrát zamerali prevažne na kraťandy). Ešte raz všetkým nesmierne Ďakujem za úžasný víkend a už s amoc moc teším na poslednú tohoročnú Klubovú výstavu, ktorá sa bude konať v mieste nášho rodiska, v Košiciach.

GALÉRIA Petra Suváka (www.collies.sk): JUBILEJNÁ KLUBOVÁ VÝSTAVA KCHKŠ - KLUBOVÁ VÝSTAVA KCHKŠ

19.4. 2014 - TARIN 1. CANISCROSS

Tarka sa cez víkend zúčastnila "Veľkonočného Budimírskeho caniscrossu a dogtreku". Bol to jej prvý caniscross a to vďaka našej kamarátke Ľubke a miláčikovi Chesterovi! Moc im ďakujeme za nový zážitok a snáď si to ešte niekedy s Tarkou zopakujú. Chesterovo-Tarovský tím sa umiestnil na úžasnom 3. mieste z celkového počtu 7 bežcov v kategórii "Caniscross ženy". Ľubi Ďakujeme, si super!

28.3. 2014 - CHAMPION OF CHAMPIONS 2014 VICTORY SHOW NITRA

Zúčastnili sme sa našej prvej výstavy šampiónov "VictoryShow Nitra - Champion of champions 2014"! Tarka bola prvý krát v triede Šampión dospelých-suky a hneď si odniesla krásne ocenenie V1 a CAC VictoryWinner, čím si obhájila svoj titul šampióna Slovenska, za čo som na ňu moc moc hrdá! Dúfam že v budúcnosti budeme mať ešte zopár takýchto úspechov, ktoré by nás potešili. Všetky dojmy z výstavy a trojdňového cestovania som uviedla v malom popise, ktorý nájdete v sekcii ČLÁNKY, odkiaľ sa dostanete do galérie s niekoľkými fotkami, ktoré som sem tam cvakla.

25.3. 2014 - UZNANÝ CHRÁNENÝ NÁZOV NAŠEJ CH.S. ZATHARA!

Dnes slávi naša Taruška (Bharani Jantárová hviezda) svoje krásne 3. narodeniny! Sme veľmi šťastní že ju máme a veríme, že nás bude ešte dlho tešiť svojimi lapajstvami, výmyslami, oddanosťou, láskou a priateľstvom. Ďakujem rodičom spolu s Julkou a Peťom Suvákovými, za najúžasnejšiu kamarátku, akú som od nich všetkých mohla dostať! Myslím že z nej má radosť aj malá šedivá Granny Sandy, ktorá oslávila 23.3.2014 svoje nádherné 13. narodeniny. Dnes nám tiež ako veľký darček prišlo dlho očakávané oznámenie o registrácii medzinárodne chráneného názvu našej chovateľskej stanice ZATHARA!

2.3. 2014 - OBRANY

Prvú Marcovú nedeľu som zorganizovala v Košiciach obrany pre začiatočníkov, na ktorých sa zúčastnil výborný začínajúci figurant, ktorému veľmi ďakujeme za ochotu a za to, že za nami meral takú diaľku. Dúfam, že si tento úžasný deň opäť čoskoro zopakujeme.

[6]

27.2. 2014 - TARA ZASTUPUJE PLEMENO NA NOVOM PSOM WEBE

Tara sa spolu s maminou (Andromeda Jantárová hviezda) stala reprezentantkou plemena "Škótsky ovčiak krátkosrstý" na novom českom psom webe www.pesweb.cz, kde je toto plemeno vedené ako "Krátkosrstá kólia". Som na naše dievčatko moc hrdá a teším sa na ďalšiu spoluprácu s webom :)

18.1. 2014 - TRENČIANSKA VÝSTAVA

Dnešný výstavný deň v Trenčíne sa náramne vydaril! Taruška sa náááádherne predviedla a z výsledku som ostala moc prekvapená! Tarka si v konkurencii s nádhernou Batty Vera Gopo vybehala V1 a nádherný posledný CAC, čím sme na našu obrovskú radosť dokončili SK ŠAMPIÓN KRÁSY! Následne Tara dostala RES.CACIB. Najväčším a najkrajším prekvapkom však bol náš milovaný Brontík (na fotke s Tarou). Ešte raz všetkým priateľom a známym ďakujem za úžasný dník s kóliami :)

1.1. 2014 - NOVÝ WAB A ZÁVER ROKA

Obrovské ĎAKUJEM patri úžasnej grafičke Lucii Duškovej od Niarra Pro Design, ktorá mi pomohla prestavať a zdokonaliť naše novo spustené webovky! Dúfam že sa vám budú páčiť tak veľmi ako mne a do budúcna sa rozhodne teším na ďalšiu spoluprácu. Túto výbornú, ochotnú a trpezlivú grafičku môžem len a len doporučovať! (v náhľade je ukážka nášho prvého a druhého starého webu).