Archív noviniek2019 | 2018 |2017 | 2016 | 2015 | 2014

31.12.2016 - PF 2017

Koniec roka je pre nás všetkých veľmi zvláštny. Keďže som už pár týždňov chorá a chuderka Tatarka sa nemá ani s kým prebehnúť, ja ležím a ona priberá :D Našťastie dievčatá sú zdravučké a naša malá Granny je stále čiperka. Momentálne sa snaží vyhrabať darčeky spod stromčeka a neúnavne kope a kope :D Tento rok bol pomerne pokojný, našťastie sa nikomu nič vážne po zdravotnej neudialo a na výstavy sme mali tiež nejaký ten úspech. Ale najväčšiu radosť mám z našich detičiek, ktoré vyrástli do krásy a robia svojim majiteľom radosť. Týmto chcem všetkým za ich báječnú opateru poďakovať a verím, že budeme všetci ešte dlhé roky s našimi psími detičkami šťastní :) Všetkým prajeme s našimi dievčatami a rodinkou krásny štart do Nového roku, ktorý ako verím bude pre každého lepší ako tento, plný zdravia, radostí z úspechov ale aj zo života samého a chovateľom veľa úspechov s budúcimi generáciami, aby každý vrh prekypoval krásou a zdravím, nech máme všetci toho svojho milovaného plnohodnotného člena rodiny :)

Ďakujem a PF 2017 prajú bojovníčka Granny Sandy, lady Tara a Lucia s rodinkou.

 

23.10.2016 - PRECHÁDZKA S ATREIOM

Dnes sme vzali kamarátku Ellie s nami do našich obľúbených Kavečian, kde sme sa stretli s Tariným synáčikom Atreikom (Akai Zathara). Tajne som dúfala že by sa tí dvaja krpci vyblázniť keďže Tara moc partner na behanie nie je - a moje modlitby boli vyslišané! Deti sa parádne vybláznili a Tara sa vybehala zas s tými dvojnohými deťmi :) Z Atreika je dokonalé (pre mňa navždy) šteniatko a som moc rada že má tak dokonalú povahu a s deťmi si parádne rozumie :) Už sa tešíme na ďalšie stretnutie a snáď aj s kamoškou Ellie, ktorá je dokonalá parťáčka na vyblbnutie s Atrei-kóliou :D

[5]

24.9.2016 - DVOJJAZYČNÝ, TÝŽDENNÝ, STOLOVÝ KALENDÁR 2016

Napriek minuloročnému sklamaniu som sa na podnet pár nadšených majiteľov kalendára rozhodla spísať ich pripomienky a navrhnúť kalendár aj na ďalší rok. Pár ľudí mi už fotky poslalo, tak uvidíme či sa zadarí a spoločnými silami kalendár vytvoríme :) Avšak nebude to kraťandí kalendár ako toho roku, ale kombinovaný s kk, dk a sheltiami. Pokiaľ sa mi nazbiera do konca októbra dostatok fotiek a záujemcov, ihneď pobežím do tlačiarní a vyčíslim cenu kalendára, aby sa každý mohol rozhodnúť či ho bude alebo nebude chcieť :) Všetky potrebné informácie a rozvrhnutie kalendára nájdete v našej sekcii SHOP.

17.9.2016 - ŠV KCHKŠ MALÝ LAPAŠ

Keďže som práve prišla a som hrooozne unavená tak len pár slov. Ako som včera spomínala, vybrali sme sa dnes na špeciálnu klubovú výstavu kólií a šeltií. Vstávali sme skoro ráno, aby sme zašli po našu chovateľku Julku a Tarinu kamošku Nessie (Vanessa Krásna Louka) a vydali sa na takmer 4 hodinovú cestu cez Slovensko. Cesta ubiehala rýchlo po Zvolen, kedy sa spustil strašný lejak a ja som sa obávala či nebudem musieť odstaviť auto na krajnici, alebo či na výstave nevymenia poradie kólií. Našťastie sa neudialo ani jedno a my sme sa okolo obeda konečne dostali do cieľa. Na naše prekvapenie ešte len začali dlhosrsté kólie a tak sme mali fúru čaus na aklimatizovanie psov a spapanie gulášu :) Táto výstava bola pre mňa ešte o niečo výnimočnejšia tým, že to bolo prvý krát čo som hendlovala cudzieho pesana. Mojou "obeťou" sa stal náš kamarát Hoky (Hollywood Bila Kaífa) a na moje veľké prekvapenie si v konkurencii odniesol V1 a CAC, čo ma moc potešilo :) Po Hokym nastúpila naša dcérka Aby (Abira Zathara), ktorá si neviedla o nič horšie a z mokrého kruhu si odnielsa krásne V1 a CAC. Ako sa vraví do tretice všetko dobré a Tara si v konkurencii odniesla taktiež krásne V1, CAC, čo ma vynieslo do neba :) Najviac hviezdila naša kamarátka Nessie, ktorá si zaslúžene pridala do zbierky V1, CAC, BOB a Víťaz ŠV - Gratulujeme! Na rozdiel od výstavy cesta domov až tak príjemná nebola a nám sa celú dobu striedal hustý dážď s jemnejším mrholením, no v istom úseku cesty sme si nazierali šťastie, keď sme prechádzali popod krásnu dúhu a našli sme dokonca aj jaj začiatok v poli pri ceste, kam viditeľne smerovala. Škoda len že trpaslíkovi s vedrom zlata nikto nepovedal že jeho pracovná doba je 24 hodín, 7 dní v týždni :D Takáto výstava "na otočku" bola zážitkom no na šof=rovanie dosť náročná (aspoň pre mňa) a tak sa lúčim a prajem dobrú noc - idem sa inšpirovať Tatarkou a natiahnúť sa vedľa nej do mäkkých perín :)

[5]

16.9.2016 - CACIB KÉCSKEMET

Kam by sme toho roku ešte mohli výstavne ísť? To bola pred nedávnom naša najväčšia starosť, o ktorú sa nám postarala kamarátka Katka (ch.s. Fellow od Eternity). Vzala nás na medzinárodnú výstavu do maďarského mestečka Kécskemet a musím povedať že hoc to bola rýchla výstava, bola skvelá :) Nebola tak obrovská ako iné na ktoré som zvyknutá. Vládla tam komornejšia atmosféra, menej stresu a hlavne priateľskejší ľudia ako nám ukázala jedna moc milá pani pri kruhu, ktorá pomáhala držať psíkov :) Tara robila doprovod svojim dlhosrstým kamošom Sunnymu (Asan Fellow of Eternity) - V1,CAC,CACIB,BOB a Blanche (Blanche Fellow of Eternity) - VN1. Som moc rada že som videla známe tváre a spoznala nových ľudí. A ako sme teda dopadli? No ako inak než na výbornú, kedy sme za kamošom Sunnym v ničom nezaostali a odniesli si V1, CAC, CACIB a BOB! Mala som veľkú radosť keď pani rozhodkyňa povedala že je to nádherná sučka a chcela si ju pohladiť :) Za foto z kruhu ďakujeme Katke a teraz hor sa do postele, zajtra nás čaká náročná cesta na našu špeciálnu klubovku :)

[5]

8.9.2016 - VIDEO ZO SEMINÁRU S PATRYCJOU KOWALCZYK

Dnes nám náš kamarát fotograf Tomáš (MattPhoto) dokončil pekné spomienkové videiko zo semináru Trikov a Obedience, ktorý sa konal 1.-3.7.2016. Za krásnu pamiatku moc ďakujeme :)

30.8.2016 - NOVÉ FOTO ŠTENIATOK

Našim šteniatkam Abire, Arei, Atreiovi (Akai) a Cocovi (Amani) som doplnila do kariet pár nových fotečiek. Som nadšená z našich úžasných detí, všetky krásne vyrástli a svojim páničkom robia veľkú radosť :) Najviac ma prekvapil náš Amániček (Coco) z Jordánska, ktorému páničkovia vytvorili profil na Instagrame (Coco the Smooth) a je jednou z najsledovanejších kólií :D Musím povedať že je to čistá Tara a je z neho naozaj krásny pán pes!

 

12-14.8.2016 - SEMINÁR PASENIA

Cez víkend sme sa zúčastnili báááječného seminára o pasení so skvelou a vyhľadávanou trénerkou Ágnes Pintér. Bol to úžasný zážitok a moc sme si ho užili! Bola to nová skúsenosť hoc sme zistili že naša kráľovnička má ovce fakt len ako hru a vcelku nechápe prečo ich má naháňať no ako prča to bolo dobré hlavne že sa bavila XD Bola sranda sledovať ju ako sa blázni a naháňa s ovečkami a chvíľami to aj chápala no nakoniec usúdila že je väčšia sranda naháňať ich a hrýzť do zadku ako naozaj pásť :D Ešte raz ďakujeme bolo to fakt super, hoc sme sa zúčastnili dohromady len 1 deň semináru. Ďakujeme za pár krásnych fotečiek KeskiyöKaala photo (1.foto) a účastníkom kurzu, ktorí nás pofotili :)

[5]

5.7.2016 - PO ROKU A POL AGILITY

V dnešný voľný deň (keďže máme zas nejaký sviatok) sa Tarka zúčastnila po 1,5 roku tréningu agility! Bolo to pomerne nečakané, lebo kamarátka potrebovala záskok na neoficiálne preteky lebo jej psík nemohol a tak som povedala prečo nie. Vzala Tarku na posledný tréning čo mala a moc im to spolu šlo. Okrem toho som sa rozhodla že tam pôjdem aj ja a vezmem malú Sandy, aby mala trochu zmeny. Boli sme tam hodinu a pol a Sandyka pekne sedela v tieni pri stole a vodičke, čakala a sledovala ako to všetkým ide. Na záver som ju vzala na opačnú stranu Aničky (samozrejme autom), kde sme sa vyčľapkali vo vodičke a ona spokojne spinkala až do ďalšieho dňa :) Ivka, Tara a aj ja sme sa tešili že si Tara zabehá vna pretekoch. Avšak naše plány padli v momente, kedy som sa dozvedela dátum pretekov. V tú dobu tu s Tarou nebudem a teraz mi to je moc ľúto lebo si Ivka s Tarou nezabehá :( Snáď sa podarí inokedy, pre Taru to bolo pekné spestrenie a zisťujem že je v hroznej nekondičke lebo sa jej vôbec nechce skákať... Ale na to stačí trochu máknuť a bude to. Len keby sa paničke chcelo...

1.7.2016 - SEMINÁR S PATRYCJOU KOWALCZYK

Ďakujeme za dnešný báječný dník ktorý sme strávili s príjemnými ľuďmi na super seminári trikov, obedience a motivácie s Patrycjou Kowalczyk. Bola som naň veľmi zvedavá a seminár moje očakávania rozhodne nesklamal! U Tary sme sa snažili dosiahnúť očný kontakt (čo sa samozrejme tak ako doposiaľ nikomu nepodarilo ale to nevadí skôr som na to len bola zvedavá), učili sa držať tyč, krížiť packy a prevaliť sa na bok tak, aby na ňom ostala. Už teraz sa teším ako to budem s Patrycjinými pokynmi cvičiť a snáď sa dočkáme vytúženého cieľa :) Ešte raz ďakujem Patrycji za pomoc, rady a postrehy, Ľubke za skvelú organizáciu a fotografovi Tomášovi (MattPhoto) za natáčanie videa na ktoré sa tešíme. Bolo to veľmi podnetné a skvelo zorganizované a ja sa teším na ďalší ročník, kedy isto ostaneme na viac dní než len na jeden :) Keďže ja som v tento deň fotila a Tomáš kameroval, nemáme ako vždy žiadne fotky a tak prikladám vyseknuté sekcie z videí aby sme mali aspoň nejakú spomienku :) Ešte raz za výseky ďakujem MattPhoto!

[5]

GRANNY SANDY SI TIEŽ UŽÍVA LETO :)

Aby som nepísala stále len o Tare, zhrniem udalosti posledných dní našej Sandyky. Naša babička už je naozaj staručká a tak s ňou moc nikam nechodievam nakoľko už nevládze a po pravde radšej doma spí ako behá po výletoch. Aj venčenie je skôr kratšie a častejšie (okrem poniektorých večerov kedy je s nami v príjemnom chládku aj celé tri hodiny čo sme vonku). Babička už vôbec nepočuje a prestáva vidieť do diaľky, no kupodivu je stále hravá a veselá ako bývala kedysi a loptičku je schopná nosiť mi až do odpadnutia - ku čomu samozrejme nikdy nedôjde keďže si ju poctivo strážim! Sem tam ju vezmem autom na lúky, do lesa, parku alebo ku vode a vtedy je radosťou bez seba. Avšak aj táto radosť trvá tak pol hodinu a potom je jasne viditeľné ako nevládze. Pokiaľ sa pri vode prekoná a sme tam aj hodinu (lebo vodu naozaj zbožňuje), spí skoro do ďalšieho dňa a nechce ani papať. Ku vode by som s ňou chcela chodievať častejšie nakoľko sa zdá že jej robí dobre, pretože má tie zadné nožičky stále horšie a horšie :( Často sa ma pýtate, či dostáva nejaké lieky a odpoveď je áno. Ráno dostáva tabletky Alavis (kĺby) a B-komplex (dostáva ho každý deň po minuloročnej porážke), na obed (no nie každý deň) tabletky Canvit Biocal Plus (pohybový aparát) a prášok Canvit z mušlí Slávky Zelenoústej, sem tam lososový olej. Poslednú dobu máme problémy s granulkami lebo slečne nie su dobre asi žiadne.... má chute ako žena v prechode - raz malé, raz veľké, raz mäkké, raz kuracie, potom rybacie, no proste podľa chuti a tak sa mi doma nahromadilo asi 8 druhov granúl a značiek ktoré neustále obmieňame. Ale čo by som pre moju lásku nespravila :) Takže Granny trávi všetok čas spinkaním, aportovaním tenisáku, hraním sa s deťmi, plávaním a samozrejme fotením sa :)

ZAČALO SA LETO!

Konečne sme sa dočkali teplôt, ktoré nám dovoľujú skočiť do vody a užívať si každodennú zmrzlinu. Svoje letné prázdniny si užíva aj Taruša a to rovno plnými dúškami :) Najradšej má samozrejme vodné aktivity ako plávanie s priateľmi, aportovanie hračiek a chytanie striekajúcej vody XD Kúpila som Tare novú hračku do vody PULLER a som milo prekvapená ako ju to baví a hlavne že novú hračku naprosto zbožňuje! Nosí ju celé hodiny hoc už sme raz mali aj záchrannú misiu kedy si nevšimla kam som kruh hodila a ono odplával tak ďaleko až mi he jeden milý pár priviezol na člnku :) Samozrejme okrem vody chodíme s priateľmi na prechádzky, socializujeme sa na rôznych akciách a hlavne chodíme ku koníkom. Sem tam večer zájdeme do mesta na zmrzlinu a každý večer sa aj 3 hodiny hrávame na našom sídlisku s deťmi a robíme babysitting. Som moooc rada že Tara má deti rada a tie ju taktiež milujú. Dá sa povedať že všetky deti tu u nás vyrastajú s Tarou a všetci ju poznajú ako tú, ktorá miluje banány a tak jej miesto piškotiek nosia von banány XD Naše leto sa zatiaľ uberá príjemným smerom no azda jediná vec ktorá mi činí problémy alebo skôr je nesmierne otravná, sú Tarine chlpy....Tie keby sme predávali tak by som si za ne už kúpila aj ostrov... Ale čo už dodávame biotín, lososový olej, pravidelné kúpele v jazere a každovečerné vyčesávanie XD

11.6.-12.6.2016 - ABIRA A CACIB NITRA

Tento víkend nám naša princezna Abira urobila obrovskú radosť krásnym úspechom na dvojdňovej CACIB výstave, ktorá sa konala v Nitre. V sobotu si pod vedením pána Matyáša odniesla krááásne hodnotenie a v triede mladých si odniesla V1, CAJC a BOB! V nedeľu ju pán rozhodca Kotlár z maďarska obdaril krásnym hodnotením a titulmi V1, CAJC, BOB a podarilo sa jej kvalifikovať na Cruft´s! Som na ňu moc hrdá a svoje víkendový úspech zakončila splnením podmienok pre SK Junior šampióna! Patria ti obrovské gratulky šteniatko naše :) Kompletné výsledky nájdete v jej karte ABIRA.

Okrem toho som v piatok dostala najnovšie číslo kynologickej revue, kde ma moc potešil článok o našej Lučeneckej klubovej výstave z pera pána Petríka. Článoček je tak ako vždy doplnený fotografiami a nášla som tu aj jednu, na ktorej je naša Abirka (foto dodám neskôr)! Ďakujem Petrovi Suvákovi (ateliér Bounty) za krásnu foto a autorom článku za uverejnenie.

5.6.2016 - NÁŠ VRH "A" SLÁVI SVOJE 1. NARODENINY!

Dnes je tá chvíľa, dnes je ten ďeň! Našim už nie malým deťom je presne krááásny 1. rok! Som moc rada že majú tak super páničkov ako majú a patrí im moje obrovské ďakujem, pretože nie vždy sa životom prebíja ľahko, no napriek tomu to spolu zvládajú :) Mám radosť že sa im darí v rodinnom, no u niektorých aj výstavnom živote a verím, že sa im bude dariť aj naďalej a že budú svoje okolie rozosmievať vrtiacimi sa chvostíkmi :) Rodičom a všetkým ktorí pri mne stáli a zvládli so mnou prvotné ťažké situácie ešte raz ďakujem, bez Vašej pomoci a podpory by mnohé nemuselo byť tak ako je teraz. Takže deťúrence všetko najlepšie, veľa lásky a zdravíčka do budúcich rokov praje Vaša mamina Tara, tatino Brontík a ja :)

17.5.2016 - NOVÉ FOTO ŠTENIATOK

Keďže som dlhšie neaktualizovala, doplnila som do jednotlivých kariet krásne nové fotečky našim „malým“ šteniatkam, ktoré mi ich majitelia poslali. Deti vyrástli a vo svojich 11 mesiacoch sú naozaj krááásne a ja sa už moc na stretnutie s nimi teším! Zároveň som zaktualizovala zdravotné výsledky a výstavné úspechy.

7.5.2016 - CHARITATÍVNY MINIDOGTREKKING

Dnes som sa "chcela" zúčastniť s Tarou charitatívneho Kavečianskeho minidogtreku. Píšem "chcela", lebo... Myslela som si že keď ide o minidogtrek ta to dám, veď 14km nie je taká tragédia a Tarke som to po poslednom treku s niekým iným sľúbila. Bola som hlavne zvedavá, či by ju to bavilo a keďže som začala s Tarou behávať a cvičiť, myslela som si že to bude ľahké a naozaj Tara mi aj zo 2km bežala čo ma potešilo avšak beh na sídlisku nie je beh v lese. Všetci to vedeli len ja som to musela zistiť sama :P A tak som po asi 4km "prišla o koleno" a môjmu dokazovaniu bol koniec :D Každopádne sme si urobili aspoň (veeeeľmi) pomalú prechádzku lesom pri ktorej som zistila že po toľkých filmoch čo som videla ma les aj celkom desí keď som v ňom sama, ale našťastie som mala svoju ochrankyňu, ktorá by isto pri najbližšej hrozbe zdrhla a aspoň sa zachránila :D

Je mi ľúto že musím vyškrtnúť z nášho zoznamu ďalší šport, lebo ma moc potešilo že Tara sa chytila a zdalo sa že ju to so mnou baví, ale človek mieni a koleno mení :D Každopádne moc ďakujeme aj za tú krátku chvíľu čo sme tam boli, bolo to moc fajn a som rada že sme aspoň trochou prispeli na dobrú vec. Za prvé 2 foto ďakujem HUSSE Košice.

30.4.2016 - AREAREA ZATHARA A JEJ 1. VÝSTAVA

Napriek strastiam tohoto mesiaca bol záver aspoň trochu potešujúci. Naša najmenšia fenečka AreArea Zathara dnes zahviezdila na svojej prvej výstave, ktorou bola Medzinárodná výstava v Prahe. Odniesla si odtiaľ krásne hodnotenie V1 a CAJC tak, ako aj jej mamina na svojej prvej výstave :) Som na tie moja šteniatka veľmi hrdá! Za foto patrí obrovské ďakujem Jiřímu Křivánkovi (Pes Jíra), ďalšie zábery nájdete v Areikinej karte.

29.4.2016 - ŽIVOT NIE JE VŽDY PODĽA PREDSTÁV

Človek sa ráno zobudí, naplánuje si celý deň, premyslí si čo povie a kedy urobí. Mali sme toľko snov, toľko plánov do budúcna... Osud však tak ako v mnohých prípadoch zasiahol zákerne, nečakane a bez varovania... Dnes ráno nás mesiac pred svojimi 2. narodeninami opustila naša malá princeznička Kayla. Chýbaš nám a navždy ostaneš v našich srdciach :´(

17.4.2016 - ABIRIN ĎALŠÍ VÝSTAVNÝ ÚSPECH

Tento víkend sa pre našu malú princezničku z Maďarska Abirku niesol v znamení úspechov. Okrem klubovej výstavy sa v nedeľu zúčastnila maďarskej výstavy Zalaegerszeg CAC Show, z ktorej si odniesla báječné hodnotenia: V1, HPJ, BOB a stala sa 2. najlepším ovčiarskym psom výstavy! Som na ňu veľmi, veľmi hrdá :)

16.4.2016 - KLUBOVÁ VÝSTAVA KÓLIÍ A ŠELTIÍ LUČENEC

Dnes sme sa s Tarkou vybrali do Lučenca na každoročnú klubovú výstavu KCHKŠ. Prvý krát sme sa nahlásili do čestnej triedy a Tarka sa ako vždy krásne predviedla :) Odniesli sme si známku V1 a nakoniec aj ocenenie BIS triedy čestnej z čoho máme obrovskú radosť :) Postúpili sme aj do záverečných súťaží o Najkrajšiu hlavu a pohyb. Najkrajšiu hlavu vyhrala naša kamarátka Phoebe, no keď nám pán rozhodca gratuloval ukázal nám dva prsty akoby druhé miesto, čo nás moc potešilo. Najkrajším zážitkom však bolo vidieť Tarku a jej malú kamarátku Zaru v súťaži Dieťa a pes, z ktorej si zaslúžene odniesli nádhernú kokardu a Zarka tak mala svoju prvú trofej :) Bola som moc rada že Tarka tak krásne išla so Zarou, nakoľko ona bezo mňa ísť nechce a posledne na výstave odmietla ísť s inou našou kamarátkou, no Zarka jej evidentne padla do oka a to bol najkrajší moment celej výstavy, vidieť tie iskriace očká malej Zarky! Našej Abirke sa tiež moc darilo a v konkurencii triedy mladých získala V2 s výborným posudkom: "Dobrá veľkosť a proporcie, sympatický temperament, vyrovnaná suchá hlava, korektný zhryz, dobré oči, trochu ľahké uši, elegantný krk, dobrá spodná línia, dobrý front, vyhovujúca zadná časť, ešte trochu voľnejšie lakte a zápästia vo vývoji, elegantná farba, dobrá kvalita srstti.". Podobný posudoček má aj mamina Tara, ktorý nájdete v sekcii Akcie 2016. Za úžasnú výstavu ďakujeme organizátorom a sme moc radi že sa nám aj počasie vydarilo tak, ako každý rok. Veľmi nás potešilo stretnutie s priateľmi a našou rozkošnou Abirkou, s ktorou sme sa videli aj týždeň predtým v Nitre. Za prvé tri fotky ďakujem KeskiyöKaala photo.

15.4. 2016 - NOVÉ FOTO KAYLY

Tak som sa po sto rokoch dostala aj ku našej Kayle a pridala jej do karty nové fotky :) Dievča sa má k svetu a ak sa opäť nič nepokazí, mala by sa vo Veľkej Ide v lete zúčastniť jej prvej psej výstavy. Verím, že dovtedy všetko docvičíme a dostaneme pekný posudok :)

14.4.2016 - VYŠETRENIE SRDCA A NOVÉ KRMIVO

Dnes sme sa s Tarou vybrali na našu kliniku, kde nám preventívne vyšetrili srdiečko. Tara v priebehu hodiny absolvovala EKG, SONO a RTG. Vyšetrenie dopadlo báječne a Tarka je úplne v poriadku, vraj by jej srdce mohlo byť v nejakej príručke ako ukážka "perfektne malého dokonalo tvarovaného srdiečka" (podľa slov pani doktorky)! Máme veľkú radosť že je naša kráska v poriadku a môžeme sa pomaly znovu začleňovať do športov a turistík :) Zajtra si idem pre oficiálnu lekrársku správu a prihodím do jej karty aj výsledok vyšetrenia.

Ďalšou dobrou správou je, že Tara nie je tak tlstá ako som myslela :D V Nitre mala brucho hrubšie než hrudník a vyzerala veľmi zle. Bolo zvláštne že vyzerá ako balón ale na váhe nepriberá. Nemala červy ani inú chorobu a tak mi to nešlo do hlavy. Kúpila som tam nové granule CANAGAN Scotish Salmon a začala ich pridávať do jej starých Farmina CIBAU Sensitive Fish. Po 2-3 dňoch bola Tara opticky naspäť taká chudá ako bývala! Aký je teda verdikt? Taru granulky od Farminy nafúkli, čo však predtým nebolo (mali sme asi 6 vriec a problém bol až pri tomto poslednom), tak neviem či sa menilo zloženie alebo niečo iné. Každopádne si CANAGAN moc pochvaľujem, no nakoľko si nemôžem dovoliť tak drahé krmivo (12kg = 98€!), našla som náhradu v podobe ESSENTIALFOODS Nautical Living a zdá sa, že granulky perfektne sedia :) Jediný výrazný rozdiel medzi ESSENTIAL a CANAGAN vidím len v podiele ovocných zložiek, kde má Canagan o asi 4 druhy ovocia viac ako Essential, čo však problémom nie je, no uvidíme ako ďalej.

4.4.2016 - NOVÉ FOTO NAŠEJ ABY (ABIRA ZATHARA)

Na Nitrianskej výstave sme sa stretli s našou krásnou dcérkou aj povýstavne a urobili si pár nových, pekných, spomienkových fotiek. Naše dievčatko krásne vyrástlo a je to celý tatino! Ďakujem majiteľom za úžasnú starostlivosť o túto mladú živú psiu slečnu a držíme jej do budúcnosti palce nielen na výstavnom poli (kde už teraz ukazuje svoje kvality), ale tiež v športovom živote a domáco gaučingu, hoc na ten čas moc nemá pri množstve výletov ktoré spolu s páničkami absolvuje :) Fotky a výstavné úspechy nájdete doplnené aj v jej karte Abira Zathara. Rovnako sme vytvorili výstavnú tabuľku aj pre našu Áďu, ktorá ma za sebou tiež svoju prvú výstavu. Všetky podrobnosti nájdete v jej karte Adora Zathara :)

2.-3.4.2016 - DUO CACIB NITRA

Po Champion výstave nás čakali dva náročné dni medzinárodných výstav, ktoré sme zvládli pomerne dobre. Čo ma najviac prekvapilo bolo to, že mala Tara tak obrovské problémy s podlahou čo tam bola. Nikdy predtým nič také neriešila a zrazu ju nebolo možné na podlahu dostať. Našťastie v kruhu bol koberec a ona to zvládla bravúrne. Prvý deň sme si v konkurencii s krásnou True Love Krásná Louka odniesli titul V2 a Res.CAC. Pán rozhodca povedal že je to ukážková fena, no vytkol nám nedostatočný pohyb. To však bola moja chyba, keďže Tara celé doobedie behala bez prestávky po parku, naháňala kačky a lietala za frisbee. Mňa hlúpu ani len nenapadlo že ju to chudinu unaví a v kruhu sa jej citelne nechcelo. Po výstave sme sa obe ledva dotrepali na hotel, ľahli a spali až do rána. Ráno sme sa opäť vybrali do parku, no pre mňa to bol deň blbec, kedy som všetko rozbíjala, rozliala, všetko mi padalo, no proste hrôza... Našťastie aspoň na Taru som si dala pozor a urobili sme si s priateľmi a psami menší piknik zavčas rána :) Následne sme sa pobrali na výstavu, kde sme sa stretli s našou krásnou dcérkou Abirou, ktorá nás privítala s takým nadšením že mám aj teraz ako to píšem (týždeň po výstave) modriny :D Aby je naprosto úžasná, no potrebovala by trochu pevnejšiu ruku :) Tarke sa tentoraz darilo a dokonca sa pánovi rozhodcovi páčil aj pohyb. Dlho sme behali do kruhu a nevedel sa rozhodnúť no nakoniec si pre svoju krásnu typicky anglickú hlavu vybral opäť našu konkurentku True Love Krásná Louka a Tara si tak odniesla V1, CAC, a Res. CACIB :) Naša Abirka postúpila v triede mladých s hodnotením V1, CAJC do záverečných súťaží. Počkali sme teda až do konca aby sme tú našu vernú kópiu tatíka Brontíka videli v plnej sláve :) Urobili sme pár fotiek a ešte som po dlhšej debate v jednom stánku neodolala pomerne drahému no zdá sa že kvalitnému krmivku CANAGAN, ktoré by nám malo byť náhradou za Farminu Cibau Sensitive Fish, ktoré Tare prestali chutiť a z posledného vreca enormne pribrala (dávka sa nezvýšila). Časom uvidíme či sa udeje nejaká tá zmena a o krmive napíšem neskôr. Tak ako predtým odpratali sme sa po výbornom stánkovom obede na hotel, kde sme padli ku pc, pozreli film a nakoniec všetci únavou odpadli :D Som moc rada že som stretla všetkých priateľov, ktorých som tak dávno nevidela a hlavne že sme konečne spoznali toho krásavca Hokyho spolu s jeho super paničkou Luckou (teším sa na ďalšie tentokrát snáď dlhšie stretnutie ;) ). Za fotky z kruhu patrí obrovské ďakujem tak ako v predošlom dni, fotografovi Tomášovi Dančovi (MattPhoto).

1.4.2016 - CHAMPION SHOW NITRA

Bol piatok ráno a ja som si to s radosťou a mierne nevyspatá šinula na našu tretiu výstavu Champion of Champions, ktorá sa každoročne koná v Nitre a na ktorú sa vždy moc tešíme :) Tentokrát bola výnimočná v tom, že s nami cestovali naši kamaráti Katka s kóliákom Damienom a Tomáš so švajčiarkou Orkou, takže nás bolo plné auto (áno naozaj sa obzerám po novom a väčšom XD). Cesta ubiehala pomerne dobre, akurát sa aj napriek živej debate vliekla a vôbec sa mi nechcelo šoférovať. Na výstavisko sme dorazili na obed a o necelú hodinu sme šli do kruhu. V triede šampión fena sme boli samé a odniesli si V1 a CAC. Žiaľ si aj pán rozhodca všimol našu menšiu nekondičku (dooobre Tara bola tlstá...) a tak sme ďalej nepostúpili, no nevadí aspoň sme strávili zvyšok príjemného dňa pri fotení a v spoločnosti priateľov. Bola to opäť vydarená návšteva tejto výstavy a myslím že na dlhšiu dobu aj posledná. Všetkým priateľom a psíčkarom ktorých sme stretli ďakujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutie, tentokrát snáď niekde vonku na poriadnej prochajde :) Za fotky z kruhu patrí obrovské ďakujem fotografovi Tomášovi Dančovi (MattPhoto).

25.3.2016 - TARA A VRH "B" JANTÁROVÁ HVIEZDA SLÁVI 5. NARODENINY

Dva dni po oslave narodenín malej Granny tu máme ďalší významný dátum. Tentokrát ním je nádherných 5 rokov našej lady Tarušky :) Tarka je natoľko svojská že ani neviem čo o nej napísať, všetci čo nás poznajú povedia "jednoducho Tarka" - tak ako v Uragáne pred pár rokmi "jednoducho Mária" :D Ako isto všetci vedia rada si na ňu ponadávam, no nemať ju, kto by moje nervy udržoval v pohotovosti a nútil ma premýšľať kam na výlet zájsť aby sme sa nenudili :) Vďaka Tarke som začala spoznávať Slovensko a tak ako som dovtedy po 20 rokov nevystrčila z domu ani noc, tak som vďaka nej prvý krát navštívila zahraničie a najrôznejšie miesta na našom krásnom Slovensku. Vďaka mojej fotomodelke som sa začala viac orientovať vo fotografii a plne si ju na našich výletoch užívam. Pomohla mi spoznať kopu nových psíčkarov a získať pár dobrých priateľov do pohody aj nepohody :) Ako sa vraví psíčkarstvo spája ľudí a Tara to len potvrdzuje. Napriek rezervovanosti ktorú nadobudla musím obdivovať jej empatiu a schopnosť vycítiť, kde ju kto skutočne potrebuje. Som veľmi vďačná že to moje malé motovidlo mám a že ma nenechá ani chvíľu v kľude :) Zároveň želáme celému vrhu B všetko najlepšie do dlhých životov, veľa radosti, zdravia a úspechov. Zároveň si spomíname na našu malú sestričku Beid, ktorá tu už s nami nie je a moc nám chýba. Tak Bei Bei všetko najlepšie tam hore :)

23.3.2016 - GRANNY SANDY MÁ NEUVERITEĽNÝCH 15 ROKOV!

Je to ako včera keď som rodičov počas prerábania kuchynskej podlahy presvedčila, aby sme sa išli do vedľajšej brány pozrieť na malé šteniatka jazvečíkov, s ktorými som práve bola vonku. Veľmi sa im to nepáčilo, no nakoniec keď videli že som smutná tak prikývli. Po návšteve som si domov priniesla tú malú úžasnú klobásku, ktorá sa stala mojou malou sestričkou :) Naša dnes už zaslúžilá babička si toho v živote veľa pretrpela. Dva krát ochrnula, bol jej vyoperovaný nádor mliečnej žľazy a teraz na starobu je chudinka po dvoch porážkach. Je neskutočné ako sa to psíča vždy pre nás pozbieralo a akú má nesmiernu chuť žiť! Dnes je moje navždy "malé šteniatko" sivučké, na liekoch (pre porážku dostáva B-komplex a na nožky kĺbovú výživu), už nepočuje a slabšie vidí a žiaľ som pred nedávnom zistila, že sa nám znovu utvoril nádor na druhej strane mliečnych žliaz. Verím však, že to táto naša malá bojovníčka, ktorá si vyslúžila na sídlisku prezývku Xena, zvládne a bude s nami ešte nejaký ten čas hopkať :) Ďakujem ti bábuška naša že to s nami nevzdávaš a že nám každý deň prichystávaš nové radosti a tých starostí by mohlo byť prosím čo najmenej :) Všetko najlepšie ti praje celá rodinka spolu s kamoškou Tarou :)

20.2.2016 - ABIRA ZATHARA

Dnes som dostala krásne nové fotečky už veľkej Abirky :) Pri prvej fotografii kde je so svojimi kóliáckymi kamarátmi som neverila vlastným očiam, že je to práve to malé šteniatko ktoré ma ťahalo za vlasy! Ten čas neuveriteľne letí a z drobného šteniatka sa stala skutočná psia dáma! Ďakujem Matému a Anite za úžasnú starostlivosť a dni plné zábavy, ktoré malá princezná prežíva :)

9.2.2016 - ADORKA A AKAI

Dnes som dostala krásne nové fotečky našich dvoch šikovných detičiek Ádi (Adora Zathara) a Atreia (Akai Zathara). Áda sa učí stále fúru nových trikov a rastie z nej veľmi elegantná a krásna psia slečna, z čoho mám obrovskú radosť! Atreiko v ničom nezaostáva! Je to nádherný psík plný energie a ja mám obrovskú radosť že je v rodine kde ho moc milujú a kde sa stal ich tretím dieťatkom. Jedinou škodou sú tie ušká, ale to nevadí, nie všetky plány v živote idú podľa predstáv, hlavné je že sa teší dobrému zdraviu a milujúcej rodine :)

31.1.2016 - TOP PES 2015

Dnes bola vyhodnotená klubová súťaž o TOP PSA 2015, na ktorej sme sa zúčastnili posledný krát, nakoľko sme s Tarou z klubu toho roku vystúpili. A ako sme dopadli? Keďže sme mali šteniatka, veľa sme toho nestihli, no aj napriek tomu sa Tarka stala 3. TOP SUČKOU KÓLIE KRÁTKOSRSTEJ a 5. TOP CHOVNÁ SUČKA. Naša chovateľská stanica ZATHARA sa stala 3. TOP CHOVATEĽSKOU STANICOU. Okrem toho Tara pomohla aj ch.s. Jantárová hviezda, ktorá sa stala 2. Top Chovateľskou Stanicou, ku čomu jej posielame obrovské gratulácie! Na záver musím poblahoželať aj našemu krásnemu tatinovi vrhu A, Brontésovi Bohemia Elenor, ktorý sa už 3. rok po sebe stal 1. TOP PSOM Moravsko Slezského klubu chovateľov kólií a šeltií!

Za krásne ukončenie našej klubovej činnosti všetkým ďakujeme a verím, že sa z času na čas stretneme na nejakej tej výstavke, ktoré sa pre nás definitívne stávajú len zdrojom dovoleniek, nakoľko Tara nastupuje vo svojich takmer 5 rokoch do výstavného dôchodku :D Vďaka tomu sa budeme naplno venovať našim dlhým prechádzkam a tréningom nových trikov len tak pre radosť. A samozrejme nesmiem zabudnúť na výchovu detí u nás na sídlisku, ktoré ju milujú a ktoré Taruška zbožňuje :)

30.1.2016 - KALENDÁRE SÚ DOMA

Juhuuu tak som sa vydala do našich tlačiarní po 40ks dvojtýždenných stolových kraťandích kalendáro a mám z nich obrovskú radosť. Po odoslaní mi prišli moc pekné fotky od majiteľov kalendárov, ktorí tam majú svoje chlpaté kóliácke lásky :) Avšak okrem pekných okamihov mi je aj trochu smutno nakoľko chcem mať každý v kalendári toho svojho pesana a nakoniec si kalendár nevzali práve tí, čo by mali. Takže sa musím "poďakovať" že mi doma ostalo 30 nevyužitých kalendárov, no ale aj o tom je takáto práca, len mi bude ľúto ich na konci roka vyhodiť. ALe aspoň už teraz viem ako to prebehne budúci rok ak sa do toho vôbec pustím. Každý jeden zaplatí vopred zálohu a zvyšok doplatí po obdržaní zásielky, aby som na tom neprerobila skoro jednu celú výplatu ako teraz :( Ale som veľmi rada, že si veľa z Vás kalendárik zakúpila a snáď sa nám spolu podarí vymyslieť niečo pekné aj budúci rok (a áno, tentokrát bude dvojjazyčný a začnem s ním už v septembri XD).

19.1.2016 - ABEBA ZATHARA

Dnes som dostala krásne nové fotečky našej (už nie tak malej) Lary a je nááádherná! Je čistým spojením Tary a Brontíka, lebo v niektorých uhloch je čistý tatino a v iných zas mamina :D Larka sneh miluje a dokonca sa tak ako všetci súrodenci vôbec nebála ohňostrojov z čoho mám najväčšiu radosť! Som šťastná že sa šteniatka majú tak dobre a majiteľom ďakujem za báječnú starostlivosť :) Všetky nové Larine fotky nájdete v jej karte.

16.1.2016 - S TAROU A KAYLOU NA ZASNEŽENÝCH LÚKACH

Hneď ako som ráno vstala, zistila som že bude krásny deň, slnečá sobota plná snehu. Ako to už býva v soboty, najskôr sa upratalo a odzdobil sa stromček, čo nám spolu s varením a pečením zabralo celé doobedie. No po obede sme sa už neudržali a po krátkom oddychu (aby sme nebehali s plnými brušiskami XD) sme vyleteli s Tarou a Kaylou na naše krásne zasnežené lúky. Bolo veľmi príjemne a tak sme neopomenuli vziať aj foťáčik a cvaknúť pár záberov z Kaylinho debutu, nakoľko ona s nami na týchto lúkach bola prvý krát :) Napriek miernemu počiatočnému šoku kde sa nachádza, to zvládla skvelo (ale ten záverečný útek za psami si mohla odpustiť...). Bol to skvelý deň a dúfam že si takýto výlet ešte zopakujeme :)

11.1.2016 - JANTÁROVÁ HVIEZDA V ANGLICKOM ČASOPISE!

Dnes naša chovateľka Julka uverejnila krásnu správičku o tom, že anglický kóliácky klub "The Smooth Collie Club of Great Britain" vydal svoj každoročný časopis, v ktorom sa objavila jedna malá fotečka z aparátu našej Julky, na ktorej je Tara s maminou Andromedou a svojou sestričkou Beid! Okrem toho je v tejto ročenke uverejnený krásny článok o našom milovanom tatinovi vrhu "A", Brontíkovi :) Článok môžete nájsť na Brontíkovom webe pod názvom "Paní a Bína". Za fotku Julke moc-moc ďakujeme!

10.1.2016 - VÝSLEDKY VYŠETRENÍ

Síce trochu neskoro ale konečne som sa dokopala ku pridaniu výsledkov vyšetrení očiek našich detičiek, ktoré ho podstúpili ešte minulého roku (7.8.2015). Scan výsledkov nájdete v karte každého šteniatka, okrem Adorky a Ahigu, ktorí už v tej dobe boli v nových domovoch. Všetky výsledky vyšli negatívne na očné vady, čo ma nesmierne teší a dúfam, že to tak aj ostane :)

8.1.2016 - AREAREA ZATHARA

Keď som dnes ráno otvorila mail, čakalo ma krásne prekvapenie! Prišli mi nové fotky našej "maličke" Areiky, presnej kópie maminy Tary. Je neskutočne krásna a ako píšu majitelia, je naprosto úžasná. Miluje sneh rovnako ako Tara, váľa sa v ňom, chytá vločky a miluje dlhé (nielen) zimné prechádzky. Krásne si rozumie so svojou kamarátkou Bárou, kocúrikom, ale aj všetkými psíkmi v okolí. Je to zlatíčko a ja mám veľkú radosť že svojich majiteľov teší a že ju majú tak radi a za ich super opateru im patrí obrovské ďakujem :)

6.1.2016 - AKAI ZATHARA

Dnešný sviatočný deň, kedy sme mali všetci voľno, sme si urobili prechádzku s našim miláčikom a Tariným krásnym synčekom Atreiom, ktorý rastie ako z vody. Čochvíľa prerastie aj maminu a musím povedať že sa drobec náramne vydaril a po povahovej stránke je úžasný, veselý, hravý, prítulný a veľmi kontaktý. Jediné čo treba doladiť sú momentálne stojace ušká, no verím že sa ich podarí sklopiť a že sa malý stane lámačom sŕdc všetkých kóliáckych slečien :) Už sa tešíme na ďalšie stretnutie a tentokrát snáď v spoločnosti viacerých psíkov, aby sa mal Atrei s kým pohrať, pretože Tara bola celú dobu plne zaujatá loptou, ktorú dostala od Atreiových majiteľov na hranie :) Čoskoro pridám ešte ďalšie fotky Atreia v behu, postoji a samozrejme portrétik, ktorými potom aktualizujem aj jeho kartu.