Chcela som sem uviesť siahodlhý opis celého procesu fotenia, no keďže ľudia neradi čítajú, zhrniem to do niekoľkých stručných bodov. Tie nájdete pod obrázkami jednotlivých albumov - fotografie sú umiestnené v zmenšených náhľadoch na stránkach Zonerama. Ak medzi fotkami nájdete aj svoje produkty, neváhajte ma kontaktovať a ja Vám rada zašlem väčšie fotky :)

Ospravedlňujem sa za nekomfort pri prezeraní albumov, no nakoľko zbieram fotky z viacerých diskov a médií, nie sú všetky albumy ešte plne prístupné (sú vyznačené sivou farbou). Ďakujem za trpezlivosť a zhovievavosť :)

 

  

 

Exteriér, či ateliér?

Pre svoje fotky uprednostňujem exteriér, nakoľko sú takéto fotky prirodzenejšie, majú (podľa mňa) väčšiu výpovednú hodnotu a zákazník priamo vidí, ako môže byť daný produkt využitý v praxi. V ateliéri, alebo na bielom pozadí vie fotku urobiť viac menej každý a sú to pre mňa len technické fotky. Samozrejme sa podľa požiadaviek nebránim ani takým, chce ich veľa firiem a ja mám k dispozícii až 2 ateliéry s rôznymi pozadiami, čo mi umožňuje vysokú variabilitu produktových fotiek.

 

Koho fotím?

Najčastejšie sú pred mojim objektívom psíci. Je pravda že trh praská pod "ťarchou" najrôznejších produktov a za posledné roky sa rozmohol trh s ručne robenými obojkami a psími hračkami. Tomu sa prispôsobila aj klientela a ich potreby. Takže po psíkoch to bývajú mačky a aktuálne rozširujem fotenie na kone a papagáje. Každopádne mám prístup aj k väčšej exotike a Vaše produkty vieme dať otestovať aj dravcom, sovám, vlkom, líškam či tigrom, no to je potrebné dostatočne vopred dohodnúť (vlci a líšky sa fotia len v zimnom období kvôli kvalite srsti). Dalo by sa povedať že žiadne fotenie pre mňa nie je problémom a keď sa to bude dať, splním Vaše priania tak, ako len budem môcť! Od roku 2022 žiaľ nie je možné využívať na fotenie moju fenku krátkosrstej kólie, ktorú už dnes poznáte z mnohých reklám na obojky, či krmivá. Žiaľ mi ju vzala rakovina. Keďže však mám medzi psíčkarmi obrovské množstvo priateľov a známych (vrátane rôznych organizácií) s nespočtom psích plemien a krížencov, viem si okrem vskutku exotických psov zaobstarať takmer akékoľvek plemeno na fotenie.

 

Čo fotím?

Najčastejšie to bývajú obojky, šatky, postroje, vodítka, nákrčníky a psie hračky. Objavili sa u mňa však aj krmivá, misky, podložky, pelechy, náhubky, akvária, avaristické/teraristické dekorácie, klietky pre papagáje/hlodavce, hračky pre papagáje či hlodavce. Nový produkt je pre mňa výzvou a každý sa snažím nafotiť vždy inak.

 

Čím fotím?

Moja technika aktuálne zahŕňa najšpičkovejšie telo na trhu, ktorým je Sony Alpha A1. Objektívy Sony 135 mm f/1,8 GM a Sony 70-200 mm f/2,8 GM II. Ako záložné telo využívam Nikon D850 s objektívom Nikon 85 mm f/1,8.