Archív noviniek 2019 | 2018 |2017 | 2016 | 2015 | 2014

31.12.2015 - PF 2016

Ďalší rok je za nami. Rok plný radosti, zážitkov, úspechov, ale aj obáv, starostí a sklamaní. S Tarou a Sandy sme si preskákali mnohé strastiplné okamihy, či už na výstavách kde sme v silnej konkurencii napäto čakali na výsledok, alebo preplakali noc pri Sandinom pelíšku a modlili sa aby sa ešte uzdravila. Naša malá bojovníčka sa pre nás toho roku nesmierne obetovala, keď zabojovala a darovala nám ďalší krásny rok s ňou! Nech to znie akokoľvek zvláštne, dúfam že raz budem mať tak nezlomného ducha aký je v tomto malinkom telíčku :)

Asi najväčšia skúška nás čakala toto leto, kedy sme sa s rodinou po prvý krát (a zrejme aj posledný) rozhodli pre šteniatka, ktorých maminou sa stala naša 4 ročná Taruška. Bol to pre nás tuhý boj plný šťastia, sĺz, boja, obáv, ale aj radosti a úľavy. Po tomto lete môžem zložiť obrovskú poklonu a neskutočný obdiv nie len úžasnej mamine Tare, ale tiež všetkým chovateľom, ktorí posielajú do sveta svoje malé ratolesti a následne sa spolu s novými majiteľmi tešia z toho, ako deti krásne rastú :) Pre mňa to bola obrovská skúška a veľa som sa pri tom naučila. Našla som nových priateľov a zistila, že tí skutoční sa objavia práve vo chvíli kedy to nečakám a pritom najviac potrebujem.

Niekedy mám pocit že tento rok mi viac vzal než dal... Nakoniec však musím dať "ruke osudu" za pravdu, že bez tých polien, ktoré mi hádzala celý rok do cesty a o ktoré som zakopávala, by som sa asi nepohla ďalej. Svojej rodine ďakujem za celý tento rok a dlhujem im naozaj veľa, pretože bez ich pomoci by som toto leto nezvládla. Okrem rodičov patrí moje obrovské ďakujem našim chovateľom Julke a Peťovi, ktorí s nami prežili to dobré aj zlé s našimi malými štvornohými deťmi :)

Ešte raz ďakujem všetkým, čo prišli, ostali, pomohli, postrčili, ohovorili, vrátili sa, ale aj odišli. Všetkým prajeme s našimi dievčatami a rodinkou krásny štart do Nového roku, ktorý ako verím bude pre každého lepší ako tento, plný zdravia, radostí z úspechov ale aj zo života samého a chovateľom veľa úspechov s budúcimi generáciami, aby každý vrh prekypoval krásou a zdravím, nech máme všetci toho svojho milovaného plnohodnotného člena rodiny :)

Ďakujem a PF 2016 prajú Granny Sandy, Tara a Lucia s rodinkou.

30.12.2015 - KALENDÁR SMOOTH COLLIE 2016

Tak a je to konečne tu! V MENU nájdete novú záložku "SHOP", kde si môžete pozrieť pripravovaný kalendár krátkosrstých kólií pre rok 2016. Do tlače pôjde začiatkom Januára a koncom daného mesiaca by ho už mal mať každý kto si ho objednal doma :) Pokiaľ si chcete kalendárik doobjednať, neváhajte a napíšte sa do online formulára, aby som mala prehľad kto a koľko kusov chce. Myslím, že sa kalendár podaril a už teraz viem, ako ho budúci rok vylepším, nakoľko sa tentokrát jedná o úplne prvú skúšobnú verziu :)

29.12.2015 - ŠTENIATKA A SANDY NA BANNEROCH

Tak sa nám postupom času nazbieralo pár bannerov, na ktorých sa vyskytli naše šteniatka, Kayla a aj Granny Sandy. Všetky sa týkajú reklám na produkty internetového obchodu pre zvieratá ABC-ZOO, za čo moc ďakujeme :) Všetky bannery sú vložené v sekcii MÉDIA (bannery pod článkom (z ľava): Amani Zathara, Granny Sandy a Annie Black Krása Polabí). Okrem toho som aktualizovala jednotlivé karty všetkým šteniatkam a popridávala im fotografie a údaje o zdraví a majiteľoch.

27.12.2015 - ADORA ZATHARA

Dnes mi prišli krásne nové fotky a úžasné videiko malej Adorky, ktorá je skutočná šikovnica a v budúcnosti vidím jej dráhu v dogdancingu, kde by sa jej isto darilo :) Je úžasná a vo svojich 6,5 mesiacoch už vie základné povely, podávať packy, poklonu, prosiť, plaziť sa a robiť slalom pomedzi nohy! Je úžasná a moc ju to baví. Keď zistím ako videiko stiahnuť hneď ho sem pridám :) Okrem toho sme sa s Tarou a Sandy vybrali na pár dní do Bojníc na Vianočnú návštevu a užili si (napriek môjmu prechladeniu) pár chvíľ vonku pri fotení :)

24.12. 2015 - MERRY CHRISTMAS

Všetkým našim priateľom želáme pokojné prežitie tohoročných Vianoc, aby ste boli vždy plní elánu, radosti, optimizmu a prekypovali zdravým vy, aj vaši štvornohí kamaráti. Samozrejme nesmie chýbať veľa úspechov vo výstavných kruhoch, pri športových, alebo voľnočasových aktivitách a samozrejme tiež v osobnom živote ;) A v Novom roku 2016 prajeme, aby bol lepší ako tento, alebo (pre niektorých) minimálne tak dobrý a bezstarostný ako tento. Na záver za krásnu PF ďakujeme majiteľom našej malej Abirky z Maďarska, ktorá nás moc potešila :)

14.12.2015 - PYRAMÍDOVÝ TRÉNING

Keďže sa Tara včera účastnila ako doprovod na Bosorkinom Canicrosse, ako inak dodatočne osláviť meniny než tréningom? Keďže Tara tak ochotne drží všetko čo jej dám, rozhodla som sa dokončiť trilógiu našej piškótovej pyramídy, s ktorou bola Tara aj v telke :) Prečo práve trilógia? Táto myšlienka vznikla pri klasických poškótach (1.foto) a v septembri pokračovala obrovskými piškótami, ktoré som našla v lidli (2.foto). Dnes som dala Tare na nos ďalší extrém, ktorý som štelovala cez hodinu kým s ami ruka prestala triasť natoľko, aby sa mini piškótky (3.foto) na jej dlhom nose udržali aspoň pár sekúnd na asi 5 fotiek, ktoré sa podarili. Môžem povedať že hoc to bol zážitok, neplánujem si mini pyramídu tak skoro zopakovať, mala som dosť aj ja a chudinka Tara to statočne so mnou odtrpela :D Myslím však, že výsledok stojí za to a vyčarí úsmev na tvári všetkým, čo ho zhliadnu. Z prvej pyramídy z klasických piškót som vyskladala aj videiko aby bolo vidieť že s anejedná o photoshop :) Video nájdete TU. Pri stavaní "pyramídy" nebolo ublížené žiadnemu zvieratku, ani piškótke :D

13.12.2015 - NA MENINY CANICROSS

Keďže je dnes sviatok všetkých bosoriek (aj mňa), želám každej Lucke všetko len to naj, naj, naj do budúcna, veľa zdravia, radosti a životného elánu :) Tara sa dnes na poslednú chvíľu zúčastnila ako doprovod našej malej kamarátky Lulu na krásnom preteku zvanom "Bosorkin canicross", ktorý sa konal vo Furčianskom lese v Košiciach, pod vedením skvelej športovkyne Gabriely Hockickovej. Keďže už vieme, že toto nie je moc Tarin šport, bola len ako záskakujúci doprovod za psíka, ktorý vypadol. Napriek tomu že Tara nijak neťahá som veľmi rada že sa takto prevenčila a že z toho mala naša kamarátka Lulu radosť :) Touto cestou ešte raz ďakujem za úspešné vyčerpanie Tatarky a za fotky ďakujem skupine ActiveLife, Caridos Photography a fotografovi Palimu Gerecovi.

6.12.2015 - ABIRA ZLOŽILA SKÚŠKU SVPP!

Naša malá triko princeznička Abirka, vo svojich 6 mesiacoch zahviezdila medzi ovečkami a úspešne zložila skúšky vlôh pastierskeho psa (SVPP). Už od mala sledujem jej prácu pri ovečkách a musím povedať, že ju to nesmierne baví. Už dávno som nevidela tak nadšenú kraťandu obzvlášť v takomto veku, ktorá by takto krásne pracovala s ovečkami ako malá Abirka :) Posnažím sa pridať časom aj nejaké to video, keď prídem na to ako ho sem vložiť :) Majiteľom Matému a Anite patrí moje obrovské ďakujem za úžasnú starostlivosť o naše bábätko. Tatino Brontík a mamina Tara sú na maličkú moc moc hrdí :)

1.11.2015 - HALLOWEEN

Ďalší rok sa pomaly blíži ku koncu a s ním, tu máme aj Sviatok Všetkých Svätých, alebo po našom Dušičky. Tak ako každý rok aj teraz sme zavítali do našich krásnych Bojníc, kde sme si užili 5 dní krásneho oddychu v lesoch, na lúkach a samozrejme už tradične pod Bojnickým zámkom. Okrem toho som navštívila aj vlka Lesana v Zoo a čakalo ma prekvapenie! Nie len že sa prestal báť a je v dokonalej forme (dokonca ma vyzval ku hre a doniesol mi palicu), dokonca mu robili spoločnosť 3 nové vlčice zo Zoo Plzeň! Mám z toho obrovskú radosť a musím povedať že sú to rodené herečky. Pred objektívom stáli ako vystrihnuté z časopisu :) Tentokrát si našu malú dovolenku užila hlavne Granny Sandy, ktorá sa spolu s Tarou učila nové triky a pretŕčala sa na všemožných miestach pred kamerou a musím povedať že na jej vek a už pokročilú hluchotu je nevídane čiperná :) Prikladám pre potešenie nejaké tie fotečky a všetkým želáme krásne neamericko Americký Halloween 2015 :D

23.10.2015 - ČASOPIS DOG EXTRA

Trošku oneskorene ale predsa dodávam článok o kraťandách z pera našej chovateľky Julky Suvákovej, ktorá ním obohatila novo vzniknutý internetový časopis Dog Extra. Vznikol 1.5.2015 a hneď v prvom čísle sa objavila naša Tarka, ktorej fotky od báječných fotografov Petra Suváka a Tomáša Danča obohatili krásny článoček :) Za túto poctu ďakujeme a veríme, že sa bude časopisu aj naďalej dariť. Celý článok si môžete vo väčšom pozrieť tu

http://issuu.com/dogextra/docs/dog_extra_m__j

10.-11.10.2015 - CACIB KOMÁROM 2015

Pred dvomi týždňami som sa rozhodla, že s Tarou navštívime jej dcérku Abiru, ktorá býva v Maďarsku. Chceli sme príjemný víkend na prechádzke, no nakoniec sme zistili, že sa naše malé dievčatko chystá na svoju prvú veľkú výstavu a to priamo na dvojdňový CACIB, ktorého súčasťou bola Cruft´s nominácia a veľká nedeľná Derby Show. Na toto stretnutie som sa tak tešila, že som sa rozhodla pre predĺžený víkend, ktorý by trval aj v pondelok. V sobotu ráno sme sa teda vydali na našu trojdňovú dovolenku a vzali sme aj kamarátku Orku :) Bol to tak vydarený víkend, že o ňom napíšem malý článoček. Ale pre zvedavcov ako sme teda dopadli? V sobotu sa v kraťanďom kruhu vystriedala Tara, jej dcérka Abira a kamarát Paša (El Paso Bíla Kaifa). Abirka dostala krásne VN1 a Tara si odniesla V1, CAC, CACIB a BOB, spolu s Cruft´s nomináciou. Ostali sme aj na záverečné súťaže a Tara sa asi z 30tich psov dostala do užšieho výberu 5 predstaviťeľov 1. FCI skupiny čo bol pre nás na našej prvej maďarskej výstave obrovský úspech! V nedeľu nám počasie veľmi neprialo a celý deň popŕchalo, no ani to nám nepokazilo radosť a s Abirkou sme si to poriadne užili. Aj dnes si naše šikovné a po tatinovi krásne dievčatko odnieslo VN1 a veľkú pochvalu od pána rozhodcu. Tara hneď ako vošla do kruhu zožala na moje prekvapenie veľký obdiv. Pán rozhodca ju hneď poslal do pohybu a veľmi sa mu páčila. Ja som bola milo prekvapená detailným meraním a zrovnávaním stavby tela a proporcií. Výsledkom bolo V1, CAC, CACIB, BOB a pán rozhodca sa s Tarkou a Pašíkom (ako predstaviteľom BOS) aj odfotil :) Po skončení výstavy sme si zašli na obed a rozhodli sa počkať na záverečné súťaže. Keď sme sa tak túlali hore dolu a sem tam niečo kúpili, stretli sme pani rozhodkyňu zo soboty a stalo sa niečo, čo som ešte nezažila a čo ma skoro rozplakalo. Pani Krisztina sa pri nás zastavila, opýtala sa na dnešok a následne mi stisla ruku s obrovským poďakovaním za to, že som v sobotu nastúpila do záverečných súťaží a že sa jej tam Tara veľmi páčila a má radosť, že ňou vybratý krásny exemplár postúpil do pätice vyvolených. Bola som ohromená a tak som sa zmohla len na opätovanie gratulácie (pretože ona vystavovala dnes a taktiež zožala úspech) a vyjadrenie veľkého poďakovania. Ešte sme chvíľu debatili o kóliách a potom sa rozišli s vyslovenou nádejou, že sa o rok stretneme v kruhu zas :) Pondelok bol pre nás odchodový deň a hoc nám prvotné plány s ovečkami nevyšli podľa predstáv, nedali sme sa odradiť a vydali sa na cestu do Budapešti, kde sme sa mali stretnúť s Tariným bratom Bexom (Becrux jantárová hviezda) a užiť si príjemné chvíle na túre po Budapeštianskom hrade. Z pôvodnej hodiny sa stal nakoniec takmer 4 hodinový výlet, no bolo krásne vidieť dvoch súrodencov pokope. Celý tento výlet bol jedným veľkým zážitkom a som moc rada že som sa naň nechala nahovoriť.

3.10.2015 - NOVÉ FOTKY MALEJ ADORKY

Dnes mi prišli krásne nové fotočky našej malej princezničky Adorky, ktorá býva so svojou rodinkou v krásnych Čechách. Po vzore sestričky Abirky sa chystá na svoju prvú výstavku, na ktorej jej budeme silno držať palce! Mala by sa zúčastniť klubovej a špeciálnej výstavy KCHKS 7.-8.11.2015, kde sa stretne aj so svojim tatinom Brontíkom a už teraz sa veľmi teším na rodinné fotky :)

30.9.2015 - KALENDÁR A LOGÁ

Blíži sa nám koniec roka a to je ako vždy, čas na kúpu nového kalendára pre ďalší rok plný zážitkov. Už tento rok som mala v pláne vytvoriť dvojtýždenný kalendár o krátkosrstých kóliách, avšak som s myšlienkou prišla až v Marci a kým by sa všetko pripravilo bol by máj a vtedy by už bol takýto (hoc krásny) kalendár zbytočný. Rozhodla som sa teda že ho posuniem o rok. Kalendár je už v príprave a chystám sa na skúšobný výtlačok, no najskôr sa mi musí vrátiť počítač z opravy, nakoľko všetky moje aktivity pravdepodobne nezvládla matičná doska a musela na výmenu. Zatiaľ nemám prehľad o cene, no stáť by mohol okolo tých 10€, bude stolový a dvojtýždenný (28 farebných fotografií + titulný list). V prípade záujmu ma kontaktujte na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. (fotka pod článkom je len ilustračná). Okrem toho som celkom nečakane začala tvoriť aj akési logá z fotografií vašich psíkov. Tento nápad vznikol na základe chvíľkovej nudy a na moje prekvapenie sa veľmi rýchlo ujal a tak tiež čaká na výsledok z tlače, aby som vedela povedať, či sa v budúcnosti budú v našej ch. stanici potláčať aj predmety s vašimi motívmi :)

20.9.2015 - ŠPECIÁLNA KLUBOVÁ VÝSTAVA

Dnes sme sa s Tarou zúčastnili našej poslednej výstavy v KCHKŠ. Nakoľko som sa rozhodla z klubu odísť, budeme si prípadné ďalšie "klubovky" užívať už iba ako návšteva a podpora našich ďeťúreniec :) Napriek tomu že Tarka už 4. deň nie je veľmi v poriadku, obstála pre mňa na jedničku s hviezdičkou! Získala krásny posudok a hodnotenie V1 a CAC. Napriek zlému počasiu to bola pekná rozlúčka a dúfam, že budúcnosť bude pre kraťandy stále kvetnatejšia a kvetnatejšia tak, ako to vo svojom hojnom počte a farebnosti predviedli na tejto výstave :) Za foto ďakujeme Ateliéru BOUNTY a Nicol Photography. Na poslednej foto (by TaraWillow) sa nachádza blue merle Indigo (Menelluine Indigo), tricolor Perritka (Cesmína Vera Gopo) a sable Ben (Affleck Amico di Boemia).

1.9.2015 - PLÁVANIE S TAROU A NOVÝ KAMARÁT

S Tarou dobiehame zameškané a napriek mojej únave trávime každú voľnú chvíľu spolu niekde v lesoch, na lúkach, v meste alebo pri vode. A tak sa stalo, že keď sme už dnes mali to voľno vďaka sviatku, boli sme si ho užiť pri našej obľúbenej vodnej nádrži, Bukovci. Aby sme mali trochu zmenu, šla s nami aj kamarátka Orka, ktorá sa rovnako ako Tara do sýtosti vyčľapkala :) Tara si to nadmieru užívala a ja mám pocit, že je po šteniatkach veselšia než kedykoľvek predtým. Všade nadšene aportuje, pobehuje hore dolu a ja sa nestačím diviť jej vrtiacemu sa chvostíku pri každom psovi, ktorého stretneme a ktorého vždy vyzve do hry! Okrem toho sme získali nečakaného nového kamaráta, ktorým je korytnačiak Loki, ktorého tara od prvej chvíle zbožnuje a nechápe, prečo sa s ňou nechce hrať :D

24.8.2015 - KAYLA 1. KRÁTK V MESTE!

Dnešny krásny teplý podvečer sme šli ako vždy podvečer do mesta na malú socializáciu. Čím bol dnešok iný než všedné dni? Dnes sme prvý krát vytiahli do mestskej divočiny aj čiernu chlpaticu Kaylu! Napriek tomu že šlo o jej premiéru (a verím že nie aj derniéru), zvládla to s ľahkosťou. Pár vecí nám samozrejme robili mierne problémy ako vodná fontána, nečakané zvuky zvonov a miestami nepríjemné povrchy, no nakoniec sa princezná zaprela a s hravosťou to prekonala :) Na záver dostali obe dievčatá spolu (s páničkami XD) zaslúženú odmenu v podobe kopčeka banánovej zmrzliny a že im teda chutilaaaa :) Bol to veselý večer a teším sa na ďalší výletík, ktorý bude dúfam čoskoro :)

23.8.2015 - NÁVŠTEVA MALÉHO ATREIA

Dnes je ten deň, kedy sme sa znovu stretli s prvým z našich šteniatok, malým Atreiom (Akai Zathara). Je to krásny psík s perspektívnou budúcnosťou a všetci veríme, že sa mu bude naozaj dariť. Je to veľmi vnímavý a šikovný psík, už ovláda privolanie, povely sadni, ľahni a ostaň! Je to veľký psíček šikovníček a má super majiteľov, pre ktorých je ako tretie dieťa :) A keď už sme pri deťoch s ich dvomi si náááramne rozumie, už len dopilovať trochu viac opatrnosti pri hrách a všetko bude naprosto dokonalé :)

10.8.2015 - FOTKY Z DOMOVA, ABEBA A ABIRA

Tak mi prišli fotky ďalších dvoch detičiek, ktoré včera odišli, sable Abeba a tricolor Abira. Sú úžasné a vraj sa rýchlo aklimatizovali :) Už ma tu tešia len traja hrdinovia, Akai (ktorí odíde v piatok), Amnániček a Areika, ktorí u nás ostanú asi najdlhšie.

9.8.2015 - ABEBA A ABIRA NÁM ODCHÁDZAJÚ

Ďalšie dve šteniatka dnes odišli do nového domova. Ušatá princeznička Abeba sa bude mať úžasne u svojich super páničkov v Třeboni (CZ). Sú to veľmi príjemní ľudia a ďakujem im za starostlivosť o moju malú maznavú Abebinku :) Po obede sa na ďalekú cestu do Maďarska pobrala aj jej šibalská sestra Abira, ktorá sa stane radosťou pre rovnako aktívnych páničkov a dúfam, že aj úspešnou posilou v spolumajiteľstve ch. stanice SherborneKennel. Už sa teším na prvé fotky z nového domova a dojmy páničkov. O chvíľu cestujeme späť do Košíc spolu s poslednými dvomi deťmi Areareou a Amanim, ktorí nám už čoskoro taktiež odídu. Kiež by to nebolo tak skoro ale čo už. Čas dospievania každého šteniatka sa nezadržateľne blíži a musí sa pobrať svojou cestou.

8.8.2015 - VITAJTE DOMA :)

Dnes som otvorila email a čakali ma dve krásne správy o Adorke (foto 1-3) a Ahigáčikovi (foto 4-6). Obaja zvládli cestu na výbornú a takmer celú ju prespali (samozrejme po počiatočnom drobnom štrajku ich brušiek, ale aj to patrí ku dlhým cestám), čo ma veľmi teší. Tak ako som sľúbila, pripájam fotky detí z prvých okamihov v nových domovoch. Na Ahigu "Félixa" navyše čakal krásny uvítací plagátik od detí :)

7.8.2015 - PRVÉ ODCHODY BÝVAJÚ NAJŤAŽŠIE...

Dnes je ten deň ktorý je ťažký pre každého chovateľa. Odišli nám prvé šteniatka a to sa nezaobišlo bez malých sĺz. Naše dve krásne triko detičky rozvážna Adorka a malý bojovník Ahiga, odišli do sveta, aby robili radosť svojim novým rodinám. Je to pre mňa ťažké, lebo hoc som sa snažila prirástli mi tie klbká radosti k srdcu. Od dnes budem vídať Ahigáčika - Félixa v Lučenci a Adorinku - Áďu v Čechách. Ďakujem majiteľom, že sa podujali zobrať si tieto malé šidlá a verím, že im kóliátka budú na oplátku milujúcimi spoločníkmi :) Hneď ako dostanem prvé fotky, pridám ich sem.

1.8.2015 - ŠTENIATKA NA FOTKÁCH

Dnes ráno som premýšľala o tom, že nemám jednotlivé fotky šteniatok a vždy som chcela fotky na rukách. S tým mi pomohla naša super chovateľka Julka, ktorá mi ich pomohla podržať. Deťom som dala aj obojočky aby vyzerali k svetu, no nie na všetkých ich je vidieť. Všetci zvládli fotenie na jedničku a z niektorých sú už teraz po vzore maminy hotové modelky :)

31.7.2015 - NAŠE PRVÉ OBOJKY

Dovŕšenie 8 týždňov a odchodu do nových rodín sa každým dňom nezadržateľne blíži. Rozhodla som sa, že šteniatka prvý krát dostanú svoje malé obojočky, aby som vedela čo to urobí. Reakcia bola trochu dlhšia než som čakala. Spočiatku sa im nepáčilo že ich držím a dačo pripevňujem na krk, no potom akoby ani nevedeli že ich majú, čo ma celkom prekvapilo. Začali sa hrať a asi po dvoch minútach sa všetci ako na povel zastavili a začali s ahromadne škrabať. V tom momente si uvedomili tie veci na krkoch a neverili by ste aké sú to šikovné a mysliace tvory! Netuším ako veľmi zvyknú byť takéto šteniatka chytré, no toto predčilo moje očakávania! Obojky si samozrejme samé dolu dať nevedeli, no keďže šlo o špeciálne šteňacie obojky, boli bezpečnostné a stačilo za ne silnejšie zatiahnuť, aby sa rozpojili. Prvá na to prišla malá Abira, ktorá takto zložila obojok svojej sestre Adore. Keď bola bez obojku, ostatní sa zastavili a hľadeli na ňu. Abira prišla ku ďalšiemu šteniatku, bratovi Ahigovi a začala ťahať za obojok kým nepovolil! Následne urobil to isté malý Akai sestre Arearei a Amani oslobodil Akaia a sestričku Abebu. Keďže obojkov bolo v sade 6 a šteniatok 7, Amani bol zatiaľ bez obojku, lebo viem, že u nás ostane najdlhšie a preto bude mať dosť času na vyskúšanie obojku. Toto divadlo bolo neskutočné a ja som len cvakala a cvakala, škoda že mi nenapadlo natočiť aj video no v tom ohromení som len fotila, aby som aspoň niečo mala. Nenafotila som všetky deti lebo sa to dialo takmer naraz a nedalo s avšetko dohromady fotiť ale pár spomienok mám a už teraz som zvedavá ako dopadne ďalšia obojková skúška!

27.7.2015 - AHIGA V MESTE

Dnes sme šli s Ahigáčikom na kontrolu ku pani doktorke, lebo sa mi nepozdávalo jeho bruško. Všetko je našťastie v poriadku a malý sa len poriadne prežral jabĺk a sliviek, ktoré popadali do výbehu (áno už sú všetky starostlivo vyhádzané XD). Po ceste domov sme sa zastavili s Peťom v ateliéri Bounty po pár svetiel a maličký si tam všetko pochodil a poobzeral. Bol úžasný a ničoho sa nebál! Nakoniec bol už tak znavený a uvarený od tepla že zaľahol na stred ateliéru a dal sa do sladkého snenia, ktoré strážila jeho starostlivá mamina :) Fotky sú len mobilové a na prvej nám malý Ahigáčik zaspal priamo na stole pani doktorky keď ho prezerala, zlatúšik malý :)

26.7.2015 - VŠETKY ŠTENIATKA MAJÚ DOMOV!

Vďaka priateľom a ich zdieľaniam na internete, si naše dve posledné detičky Akai s Areareou našli svoj vysnený domov! Dúfam že som im vybrala dobre a že sa budú budúci majitelia z ich lapajstiev len a len tešiť. Som veľmi rada že sa už deti pripravujú na svoju budúcnosť, no ako sa poznám bude mi za nimi veľmi smutno. Verím však, že som okrem dobrých majiteľov našla aj nových priateľov, s ktorými sa z času na čas stretnem a vymojkám si tie svoje úžasné detičky :)

23.7.2015 - ŠTENIATKA NA REKLAMNÝCH BANNEROCH

Naše detičky ešte ani nie sú v nových domovoch a už sú „slávne“ tak, ako ich mamina :D Malá Abeba a jej brat Amani sa objavili na reklamných banneroch internetovej firmy ABC-ZOO :) Abeba predvádzala pelíšky firmy ABC-ZOO a malý Amániček zas veselú pískaciu sliepku :) Mám z našich drobcov veľkú radosť a dúfam, že si našli tie najlepšie domovy aké môžu! Veď uvidíme čo noví majitelia povedia až im tieto šidlá roztrhajú všetky domáce papuče ktoré nájdu :D

20.7.2015 - 2 ŠTENIATKA STÁLE HĽADAJÚ SVOJ DOMOV

Osud je ako vždy nevypočitateľný a ani my sme neostali imunní. Po zrušenej rezervácií sa nám uvolnila nádherná sable fenečka Arearea (1. a 2. fotka), ktorá je presnou a vernou kópiou maminy Tary! Má úžasnú povahu a krásny exteriér, pre ktorý je veľmi nádejnou kandidátkou na výstavy, no myslím že ona sa osobne uspokojí s láskavou rodinou, ktorá ju bude milovať "se vším všudy" :) Spolu s ňou si stále hľadá domov aj náš malý Akai (3. a 4. fotka), ktorý si získal domácu prezývku "bezdomovček". Veríme, že ním ale dlho neostane a že si rovnako ako všetci súrodenci nájde báječnú rodinu, ktorá ho sem tam privedie aj na nejakú tú výstavu, nakoľko má po rodičoch nádhernú stavbu tela a výborné uhlenia s krásnou hlavičkou. Je to taký môj malý prototyp dokonalosti Tary a Brontésa dokopy :)

17.7.2015 - OČKOVANIE A ČIPOVANIE

10.7. prebehlo naše druhé odčervenie, tentokrát sme to zvládli doma s odčervovacou pastou od našich super veterinárov. Tentokrát bola biela a šteniatkam evidentne chutila, nakoľko neprskali tak ako pri tej prvej ružovej :D Ako to už chodí po odčervení príde na rad prvé očkovanie. Obávala som sa toho dňa, pretože sme sa rozhodli šteniatka rovno aj začipovať, aby si všetok stres odbili naraz. Po príchode na veterinu prešli všetky deti preventívnou rýchlou kontrolou, ktorá prebehla u všetkých úspešne a mohlo sa začať. Brali sme všetky šteniatka zaradom a každé bolo znovu prezreté detailnejšie, zaočkované a nakoniec začipované, čo sa teda 3 vôbec nepáčilo a robili kriku až na druhý svet. Po takmer hodine bolo po všetkom a deti sa vydali na návštevu svojho rodiska. Ako sme zistili byt im už začínal byť malý, no vo svojej zvedavosti boli také rozkošné že sa im nedalo nič odoprieť. Len chudinka Granny nevedela kam skôr uhnúť a tak sme ju zavreli do jednej z izieb aby mala trochu pokoja od tej mini štekajúcej a hryzúcej bandy :D

 

13.7.2015 - VEĽKÝ VÝBEH A NOVÁ KAMARÁTKA

Detičky nám rastú ako z vody a už sa nezmestia do svojej pôvodnej outdoorovej mini ohrádky a tak sme im rozšírili venčovisko o pár desiatok metrov :) To bolo preskúmavania a hneď sa im zapáčili kríky obsypané peknými ale kyslými červenými bobuľkami, ako inak ríbezľami :D Som veľmi zvedavá ako týmto tempom kríčky dopadnú a koľko im devastácia potrvá... Okrem tejto novinky pribudla ešte jedna. Je ňou nádherná malá fenka Vanessa Krásna Louka "Nessie", ktorú si naši chovatelia priniesli z Čiech. ihneď sa zo šteniatkami zžila a stala sa ich veľkou parťáčkou pri šibalstvách- aspoň nebudú kríčky dlho trpieť :D

 

6.7.2015 - 1. KRÁT VONKU

Dnes boli naše šteniatka po prvý krát vonku! Čakala som stres a paniku, alebo aspoň neistotu, no šteniatka sa správali úplne vzorovo. Na vratkých nožičkách chvíľu váhavo stáli a dívali sa navôkol že čo sa to deje a po čom šliapu, no o chvíľu už lozili s chvostíkmi hore po celej malej ohrádke :) Ničoho sa nebáli, a malý Akai sa rozhodol, že tetu Alicju (Nederland Shependoes) treba poriadne oštekať a že sa so svojim malým hláskom poriadne snažil :D Následne dostali od maminy papať a tam kde stáli popadali a spali kým sme ich neodniesli do ich pelíšku v dome.

 

27.6.2015 - NICOL PHOTOGRAPHY

Včera nás navštívila fotografka Nicol, ktorá nás dnes potešila svojimi fotografiami, ktoré pri mojkacej návšteve urobila :) Za super fotografie ďakujem Nicol Photography.

26.6.2015 - NAŠE 1. ODČERVENIE

Dnes vo veku 21. dní podstúpili šteniatka svoje prvé odčervenie jahodovou ružovou a hlavne nechutnou pastou :D Hneď ako ju dostali všetky prskali ako mačky až kým sa im nevytvorila pena a nevyzerali ako zúrivé ružové cukríky. Všetci sme sa po náročnom týždni na našich chlpatých cukríkoch zasmiali a veterinári ich zhodnotili ako vydarenú partu deťúreniec. Prikladám pár fotiek malých drobcov, z ktorých majú už takmer všetci svoj domov. Jediný sable chlapček Akai stále hľadá svoj vysnený domov a verím, že si ho čoskoro nájde. Okrem príjemných zážitkov však chovateľstvo zahŕňa aj smutné chvíle a jednou takou bol aj dnešný večer, kedy sme pre vývojovú vadu srdiečka prišli o nášho milovaného triko chlapčeka Ahanu. Bol tu krátko, no aj za tú dobu sa stal členom našej rodiny a bude nám veľmi chýbať.

19.6.2015 - FOTKY A MENÁ ŠTENIATOK

Dnes som sa konečne dostala ku prvým fotografiám :) V sekcii šteniatka nájdete našich 8 nezbedníkov, ktorí napriek počiatočným ťažkostiam krásne priberajú a už sa pozerajú na svet svojimi malými očkami. Keďže nám čas pokročil a dnes majú detičky 16 dní, je čas aby každé dostalo svoje meno! Je mi preto cťou predstaviť vám chlapčekov Ahigu, Ahanu, Amaniho a Akaia. Samozrejme nezabúdame ani na ich rozkošné sestričky Abebu, Abiru, Areareu a Adoru :) Ak chcete zistiť prečo dostali šteniatka takéto mená, dozviete sa to v našej sekcii šteniatka. Keď trochu povyrastú vytvorím im vlastné karty s detailnejšími údajmi, no zatiaľ sú ešte maličké a ich čas je naplnený papaním, spánkom a prvými pokusmi o bezzubé hry :)

7.6.2015 - DETIČKY SA MAJÚ K SVETU

Stále poctivo papkáme, priberáme na váhe, statočne kvíkame a sladko spinkáme :) Detičky sú vzorné, no sú to malí diablici a chvíle pokoja striedajú návaly "zlosti", kedy sa urputne hlásia o svoj prídel mliečka. Malý trikolórik už pekne pribral a stáva sa z neho cvalík ako zo súrodencov. Malinkú sablenku sme začali prikrmovať mliečkom Royal Canin, avšak jej viac uškodilo ako pomohlo a tak dúfam, že sa jej nič nestane a tie drobné problémy už čoskoro prejdú. Každopádne sa aj táto malinká už z najhoršieho dostala a po tom ako z pôrodnej váhy 260g schudla na 245g, konečne začala opäť priberať. Pokiaľ pôjde do prvého víkendu všetko správne, šteniatka dostanú mená :) Držte nám palce aj packy, aby bolo s malinkou všetko v poriadku.

5.6.2015 - MÁME ŠTENIATKA!

Dnes sa naša Taruška stala o 2:30 ráno maminou 8 krásnych nezbedných miminiek! Ani ona ani Brontík sa nenechali zahanbiť a deti si podelili nádherne podľa pravítka :D Narodili sa nám 4 dievky (2 tricolor, 2 sable) a 4 chlapáci (2tricolor a 2 sable). Prvý trikolórny chlapček a 6 sable dievčatko sa narodili najslabšie, no chlapček sa už pozbieral a fenečka už konečne predbehla svoju pôrodnú váhu, takže pokiaľ sa nič nezvrtne, môžeme si gratulovať. Mamina a ostatné šteniatka sú našťastie úplne v poriadku a pupíky každým dňom naberajú na váhe. Nakoľko sa môj život točí okolo pomoci pri kŕmení miminiek a práce z domu, na fotky moc času nie je, no aj to príde snáď čoskoro - krátke video sa už chystá :)

2.-4.6.2015 - 61.-63. DEŇ TEHOTENSTVA

Náš deň D sa -ako dúfame- pomaly blíži! Taruška stále pahltne papá vo väčších množstvách a teplota sa drží na 37,3 stupňa. Zatiaľ sa nezdá že by sa ku niečomu chystalo, no uvidíme čo naša slečna povie do večera :) Včera som bola nakupovať všemožné podložky do bedničky, len aby bolo mamine čo najlepšie a aby bola s detičkami pekne v čistúčkom. Akurát mám pocit že som to trochu prehnala, ale ako sa vraví, pupíky minú všetko :D Medzitým sa chystá malý článok s množstvom fotografií, ktoré dokumentujú rast Tarinho bruška. Fotky už teraz nájdete na mojom facebooku a za spoluprácu pri ich tvorbe musím poďakovať nášmu super fotografovi Tomášovi Dančovi - MattPhoto. Na fotkách je z ľava Taruška odpočívajúca na chodbe (keď už poriadne neohne zadné nožky) - 61. deň tehotenstva, Tara pri stavbe pôrodného boxu kedy tam chcela byť no nemala žiadnu výstelku tak som jej tam dala pelíšek (62. deň tehotenstva) a vpravo je hotová bednička so spinkajúcou budúcou maminou - 63. deň tehotenstva a mobilové foto aby som ju nerušila :)

31.5.2015 - POSLEDNÁ VEĽKA FOTO PRECHÁDZKA

Keďže sa nám už pôrod "klope na dvere", vybrali sme sa s Tarkou na takú poslednú fotoprechádzku (chápanú ako odvoz autom na dané miesto XD) do neďalekej Čane, kde nám rozkvitli vlčie maky a našiel sa aj nejaký ten zbytok Repky Olejnej :) Vznikli tu naozaj krásne fotografie a tak ako mne, podarili sa aj nášmu fotografovi Tomášovi - MattPhoto. Prvé 2 fotografie (Tara v makoch a na chodníku) je od Tomáša, posledná v repke je odo mňa (TaraWillow)

30.5.2015 - NÁVSTEVA V JANTÁROVEJ HVIEZDE

Termín Tarkinho pôrodu sa nezadržateľne blíži a tak sme zašli na návštevu k našim chovateľom do Slanského Nového mesta, kde sa Taruška narodila. Strávili sme u nich celú krásnu sobotu a večer sa domov vracali bohatšie o nové rady, veselšie, oddýchnuté a spoločne sa tešiace na malé pupíky :) Z návštevy pridávam pár vskutku vydarených fotiek od nášho chovateľa a fotografa Peťa (BOUNTYFOTO)

5.5.2015 - ČAKÁME ŠTENIATKA!

Bolo to tesne pred Veľkou nocou, kedy sa naša slečna rozhárala. Písalo sa 2.4.2015 a my sme sa vydali na dlhú cestu do Prahy za našim ženíchom, kde sa nám podarilo ešte v ten deň úspešne nakryť. O tejto ceste si budete môcť čoskoro prečítať v novom článku, ktorý bude plný fotografií. Krytie sme dlho tajili, kým sme si neboli istí, že to vyzerá nádejne. Ale teraz tá krásna správa o našom prvom sone, ktoré som tak dlho odkladala. Dnes prišiel vysnený deň D a s Tarou som zašla na našu košickú veterinu SLON, kde sa o nás vždy báječne a s láskou starali :) Pani doktorka ešte poriadne ani nepriložila sono ku brušku a už kričala "Je to tam, čakáte mimísky!" Radosti nebolo konca kraja a ako pamiatku sme dostali aj prvé fotky našich pupíčkov! Na sone bolo vidieť tri malé guličky, tak budeme Tare držať palce že sa maličké narodia a že všetci budú v poriadku :)

23.4.2015 - KAYLA MÁ 11 MESIACOV

Naše malé šteniatko už nie je tak malé. Rastie z nej krásna princeznička, ktorá si to vie vonku poriadne užívať :) Aby sme v tomto farebnom jarnom období neprišli o krásy navôkol, dali sme sa dnes na pár fotiek po tom, ako bola včera Kayla v salóne krásne vyčesaná a okúpaná :)

11.4.2015 - KLUBOVÁ VÝSTAVA LUČENEC

Dnešný krásny slnečný deň sme sa vybrali na našu prvú tohoročnú klubovú výstavu. Keďže kraťandy išli posledné, dali sme si na čas a do Lučenca vyrazili až pred obedom. Na miesto sme dorazili práve keď bola obedná prestávka a tak nás už čakal výborný horúci gulášik. Na túto výstavu sme šli s kamarátom Tomášom a jeho psicou Orkou, takže z gulášiku si užili aj psíky :) Pravdou je že sme túto výstavu už nijak nepotrebovali a boli to pre nás zbytočné náklady. Ale prečo som sem vôbec šla? Pre nášho milovaného Brontíka! Áno, na našu výstavu sa tentokrát dostavil Tarin ženích, Brontés Bohemia Elenor :) Bola som nadšená nie len z neho, ale aj z toho, že som si mohla na živo pozrieť jeho krásnu dcérku Eliotte z Tauri, ktorá je presná a zdokonalená kópia tatina! Tara ku tomu pripojila aj nádherné ocenenie V1, CAC, ktoré si vybehala v konkurencii so svojou maminou (Andromeda Jantárová hviezda) v triede šampiónov, kde sa spolu stretli posledný krát bok po boku (Andromedka už zrejme na výstavy chodiť nebude a Tara s nimi taktiež toho roku končí). Večer sa niesol v atmosfére výbornej večere a predávania cien za TOP PSA, kde ako som už písala nižšie vyhrala Tara 1. miesto za TOP SUČKU KK. Všetkým ďakujeme za príjemný víkend a za fotky ďakujeme nášmu chovateľovi Petrovi Suvákovi (www.bountyfoto.sk).

5.4.2015 - TARA NA FOTOPOZADÍ

Tarka sa spolu s priateľmi objavila na hlavnej fotografii, pred ktorou sa budú každoročne fotiť víťazi našej Lučeneckej klubovej výstavy. Za túto poctu ďakujeme Janke Brossmanovej a klubovému výboru. Za fotografiu ďakujeme nášmu chovateľovi Petrovi Suvákovi (www.bountyfoto.sk). Ostatné fotografie sú doplnené dodatočne z klubovej výstavy, ktorá sa konala (bude konať) 11.4.2015.

25.3.2015 - TARUŠKA A CELÝ VRH "B" JANTÁROVÁ HVIEZDA OSLAVUJE 4 ROKY!

V dnešný deň sú to presne 4 roky, čo sa narodilo malé bucľaté sable miminko v ch.s. Jantárová hviezda :) Od tej doby ubehlo veľa času a z nemotorného ukvičaného batôžka je krásna dlhonohá jantárová princezná, ktorá si všetkých naokolo okamžite získa svojim nevinným kukučom :D Ďakujem chovateľom za úžasnú priateľku do pohody aj nepohody a verím, že spolu preskáčeme ešte veľa agility prekážok, prechodíme mnoho vlčích cestičiek v ďalekých lesoch a sem tam pobehneme v nejakom tom výstavnom mini krúžku :) Taruške prajem do budúcna veľa zdravia a nekonečné množstvo trpezlivosť s paničkou ako som ja XD Zároveň želáme všetko najlepšie celému vrhu "B", aby svojim majiteľom stále robili radosť a Jantárčatá, buďte poriadnymi gaučovými mazlamiiii!

23.3.2015 - GRANNY SANDY SLÁVI SVOJE 14. NARODENINY!

Pred 14 rokmi v tento deň prišla na svet naša malinká, teraz už Granny Sandy. Od svojich 3 rokov si toho maličká pretrpela dosť, no je neuveriteľné ako si dodnes užíva životík a neustále bojuje ďalej :) Je to naša malá bojovníčka, ktorá si u nás na sídlisku vyslúžila prezývku Xena a tá jej plne patrí! Veríme že s nami toto malé šťastíčko ešte nejaký ten rôčik pobudne a bude nás každé ráno aj naďalej čakať pri posteli s vrtiacim sa chvostíkom :) Ľúbime ťa babi!

16.6.2015 - NOVÉ FOTKY NAŠEJ KAYLY

Čoskoro to bude rok čo sa nardilo to malé trikolórne šidlo Annie Black Krása Polabí, menovite Kayla :D Rastie nám do krásy, no moc sa od mala nezmenila. Je stále taká hravá, veselá a neposedná, ako bola v prvý deň čo sme ju priniesli domov :)

14.3.2015 - TARKA PROMOTÉRKA

Na našej dnešnej "Hornbachturistike" kam sa chodievame z času na čas prejsť a neustále socializovať, si Tarka užila 5 minút slávy ako promotérka pre krmivo Royal Canin :D Princezne to moc moc slušalo a odniesla si za to od slečny ktorá tam uvádzala pár veľmi dobrých pamlskov a nejaké tie vzorky :) Je to zlatíčko a publicitu si veeeľmi užívala! Zároveň ďakujem našemu geniálnemu fotografovi Tomášovi Dančovi (MattFoto) za geniálnu fotografiu mňa s Tarkou, z ktorej mám obrovskú radosť! Ďakujem!

12.3.2015 - VÝLET NA SLANSKÝ HRAD

V dnešný krásny slnečný deň sme si povedali, že ostať doma by bol hriech a tak sme sa vybrali s kamarátmi Orkou a Tomášom na krásnu prechádzku ku Slanskému hradu. Počasie nám prialo ako na prechádzku, tak aj na fotenie a okrem prechádzky sa nám podarilo aj pár foto skvostov :) Všetci sme si dnešný deň nesmierne užili a tento nenáročný výletík všetkým vrelo doporučujem. Prvé štyri fotografie pochádzajú z mojej tvorby, posledná je od nášho fotografa Tomáša (MattPhoto).

6.3.2015 - FOTENIE PRE HAVKOLAND

Tarka sa zúčastnila reklamného fotenia pre novootvorený obchod s chovateľskými potrebami v Košiciach HAVKOLAND. Majiteľke obchodu ďakujeme za pozvanie a zábavu pri fotení. Za fotky vďačíme Petrovi Suvákovi :)

2.2.2015 -TOP SUČKA KÓLIA KRÁTKOSRSTÁ 2014!

Ďalšia krásna správa, tentokrát z nášho klubu. Každoročne hlásim Tarku do našej klubovej súťaže TOP PES - Top sučka kólie krátkosrstej. Prvý rok sme sa umiestnili na 3 mieste, druhý rok na 4. mieste a toho roku je to prvý krát, čo sa nám podarilo obsadiť neskutočné a krásne 1. miesto! Je to pre nás pocta a úžasná odmena po našom úspešnom výstavnom období :) Tešíme sa na najbližšiu Lučeneckú klubovú výstavu, kde sa opäť stretneme so všetkými priateľmi a milovníkmi nie len krátkosrstých kólií :) Tento krásny úspech by sme nedosiahli bez pomoci super rodičov, ktorí nám tieto časté víkendové akcie tolerovali; našich úžasných chovateľov (Jantárová hviezda) ktorí nás podporovali a pomáhali nám takmer pri každej výstave; priateľov ktorí nám fandili a kóliákov ktorí nám veľakrát moc pomohli! Špeciálne ďakujem patrí aj nášmu super fotografovi Tomášovi (MattPhoto) Dančovi, ktorý nás vždy ochotne pofotil a veľakrát toleroval naše najrôznejšie fotografické výstrelky a výlety, ktoré môžete vidieť na fotkách pod týmto príspevkom :D

31.1.2015 -TOP DOG 2014 FCI 1!

V závere roku 2014 som Taru nahlásila na 2. ročník celo Slovenskej súťaže TOP DOG 2014, ktorú organizuje Slovenská Únia kynologických klubov (UKK). Na súťaž som úplne zabudla a pred nedávnom mi kamarátka poslala výsledky so slovami gratulácie. Netušila som čo sa deje, ale na moje obrovské prekvapenie vyhrala Tara zo všetkých pastierskýcha ovčiarských plemien na Slovensku 1.miesto 1.FCI skupiny! Som na svoju vlčicu nesmierne hrdá! Opäť ďakujem aj nášmu super fotografovi Tomášovi (MattPhoto) Dančovi za geniálne fotky Tarušky dopĺňajúce túto krásnu novinku :) Zároveň sa tešíme na VictoryShow Nitra, ktorá sa bude konať 27.2.2014 v Nitre, kde ako veríme stretneme opäť kopec super kraťánd :) Taktiež sa potichúčky tešíme na odovzdávanie cien za Top Psa (28.2.2014 o 14:30 v záverečnom kruhu), nakoľko sme na takejto akcii nikdy neboli O:-) Rodičom, chovateľom a všetkým priateľom za pomoc a podporu moc moc ĎAKUJEME!

29.1.2015 -TARA NA AUTE FIRMY ABC-ZOO!

Tara sa stala spolu s kamarátom Chesterom (Archibald Černý kondor) jednou z tvárí firmy ABC-ZOO, ktorú reprezentuje na zadnej strane firemného auta. Máme obrovskú radosť a teším sa, že to svoje šteniatko môžem vídať aj v práci :) Foto: ©TaraWillow Drietomská 2014

12.1.2015 - PRIŠIEL VÝSLEDOK VYŠETRENIA PRA-rcd2

Dnes som si po práci našla v schránke bielu obáločku s kompletnými výsledkami vyšetrení našej Tatarky :) Už to máme doma pevne v rukách čierne na bielom, teda presnejšie na žltom :D A aký je Tarin výsledok vyšetrenia na PRA-rcd2? Krásny, čistý s označením N/N = non-affected! Máme veľkú radosť že je dievčatko zdravučké a tešíme sa na ďalšie naše huncútstva :)